Oświetlenie, jakie zmienia charakter naszego domu. Ciekawe aranżacje

Przy montowaniu nowego oświetlenia dobrze jest czasem wypróbować jakieś ciekawe pomysły. Coś całkowicie w nowym stylu jest w stanie zmienić diametralnie wnętrze naszego mieszkania. Zimne oraz klasyczne pomieszczenie może nabrać wyrazu i stać się bardziej przytulne. Które pomysły warto wykorzystać?

ekran led

Autor: craftivist collective
Źródło: http://www.flickr.com
Sporo nowych możliwości dają halogeny led. Odkąd żarówki te są już dostępne w różnych odcieniach, a nie tylko w zimnej, nieprzyjemnej barwie, możliwości zastosowania takiego światła bardzo się zwiększyły. Takie oświetlenie w postaci małych żarówek możemy zamontować w wielu miejscach, chociażby po to aby podkreślić jakąś rzecz. Możemy coś w taki sposób zaakcentować, mocniej podkreślić w przestrzeni. Doskonałym pomysłem jest użycie listwy (polecamy również listwy salag) led, jaka ładnie podkreśli różne załamania ścian. Jest niesamowicie łatwa w zamontowaniu i nie trzeba od razu wykonywać dużych przeróbek i remontów aby móc jej użyć. Jest do dostania w wielu kolorach co stwarza dodatkowe możliwości. Możemy spokojnie bawić się różnymi aranżacjami – gdzie kupić halogeny led.

Kolejnym interesującym pomysłem mogą być wszelkiego typu łańcuchy z lampkami, które przede wszystkim kojarzą się z porą świąt. Jednak doskonale wyglądają też na co dzień jako ciekawy akcent świetlny. Sprawiają, że przestrzeń staje się bardziej przytulna. Są one dostępne w całej masie różnych wzorów, kolorów czy gabarytów. Od większych kul mających fakturę materiału i przypominających troszkę bombki, po maleńkie barwne światełka, mieniące się słabym blaskiem. Wszystko jest zależne od tego jaki klimat mamy zamiar osiągnąć. Niektóre z lampek doskonale sprawdzają się także wtedy, kiedy nie są włączone. Jeszcze inne natomiast są niemal niewidoczne do momentu aż ich nie włączymy. Dopiero kiedy się świecą zmieniają przestrzeń.

zobacz

Źródło: pixabay.com

Właśnie takie lampy, które też świetnie się prezentują gdy nie dają światła, często pełnią role dodatkową. Są nie tylko częścią instalacji świetlnej lecz też swego rodzaju sprzętem w mieszkaniu. Jest wiele takich rodzajów lamp. Od takich wyrabianych na dużą skalę, które często widziane są w różnych aranżacjach oraz są już niemal kultowe, po te mniej oczywiste, jakich nie robi są masowo. Możemy je zakupić najczęściej w małych sklepach. Ceny tego typu lamp są niestety wyższe, jednak takich przedmiotów wcale nie trzeba posiadać sporo w domu. Są to rzeczy tak oryginalne, że często ciężko je z czymś innym zestawić. Dlatego już jeden taki przedmiot spowoduje, iż wnętrze naszego lokum bardzo zyska.