Oświetlenie mieszkania – jakie winno być w zależności od pomieszczenia?

Oświetlenie mieszkania to jak najbardziej istotny aspekt, jakiego nie ma co lekceważyć. W każdym pomieszczeniu powinno być ono nieco inne. Inne potrzebne jest w kuchni, inne w łazience, w salonie, sypialni czy na tarasie. W jednym pomieszczeniu będą więc pasowały żarówki led e27, w drugim całkowicie inne. Warto mieć to na uwadze już na etapie planowania domu. Zastanówmy się, jak rozplanować instalację elektryczną, gdzie umieścimy lampki, a gdzie żyrandole. Nie ma na to oczywiście gotowej recepty. Wszystko zależy od naszych upodobań, zapotrzebowania, od stylu życia naszej rodziny.

żarówki

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi chociażby o pokoje dla dzieci, to powinny być one jak najlepiej oświetlone. W końcu maluchy w dzisiejszych czasach dużo się uczą, również po nocach, dlatego warto zatroszczyć się o to, by w przyszłości nie miały kłopotów ze zdrowiem. Przede wszystkim w pokojach dziecięcych powinny się zatem znaleźć wygodne, dopasowane do potrzeb maluchów biurka, a na nich oczywiście lampki, które maluchy będą sobie mogły zawsze w razie potrzeby włączyć. Podobnie sprawa wygląda, jeżeli chodzi o nasze miejsce do pracy. W końcu tam z reguły czytamy, piszemy, myślimy, pracujemy nad rozmaitymi skomplikowanymi sprawami – żarówki Softled.

Nasz wzrok będzie się męczył dużo wolniej, jeżeli zapewnimy sobie porządne oświetlenie.

żarówki

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Jak z kolei oświetlać łazienkę? Tam również warto zadbać o dobre oświetlenie.

Nie czekaj – naciśnij ten link akumulatory do samochodów osobowych i raduj się zawartymi tam świeżymi artykułami. Na pewno pogłębią one Twoją znajomość rzeczy na ów temat.

Po pierwsze, w łazienkach okna są najczęściej dość małe, nie dociera tam zatem raczej silne światło słoneczne. A po drugie, w łazience często znajdują się lustra, które również warto dodatkowo oświetlić. Jest to zazwyczaj ważne zwłaszcza dla kobiet. W końcu przed takim lustrem sprawdzamy swój wygląd, robimy make up i dbamy o siebie. Dlatego dobre oświetlenie w łazience to podstawa.

Z oświetleniem możemy zaś poszaleć trochę w przypadku salonu i sypialni. W takich pomieszczeniach możemy sobie pozwolić na światło rozproszone czy nawet na kolorowe żarówki. W końcu w tych pomieszczeniach zwykle wypoczywamy, raczej w nich nie pracujemy.
Jeżeli nie jesteś pewien, jak powinno prezentować się oświetlenie w twoim domu, warto zaznajomić się z rozmaitymi poradami. Poczytaj porady w internecie, sprawdź, czym są profile led i dopiero później bierz się za konkretne plany – .