Oświetlenie w domu: czym trzeba kierować się przy kupnie

Naprawdę koniecznym elementem wyposażenia mieszkań jest oświetlenie. Od czasów stworzenia pierwszej żarówki przez Thomasa Edisona nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie życia bez oświetlenia. Jakiego rodzaju źródła światła sprawdzają się najlepiej?

kinkiet

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com

W naszych pomieszczeniach stosujemy różne typy opraw do naszych lamp. Jednym z nich są nowoczesne klosze. Pełnią one przede wszystkim funkcję dekoracyjną, a możliwości, gdzie będą mogły zawisnąć jest bardzo dużo. Naprawdę często kinkiety stosowane są jako dodatkowe źródło oświetlenia w łazience, w pomieszczeniu sypialnym i w przedpokoju. Samo wejście domu jest wizytówką każdego domu, z tego powodu wybór kinkietów konkretnie do tego pomieszczenia powinien być niezwykle starannie przemyślany. Ich producenci proponują nam wiele rozmaitych modeli, są wśród nich również nowoczesne kinkiety do przedpokoju. Odnośnik: nowoczesne kinkiety do przedpokoju.

Ogromną popularność zyskały nowoczesne kinkiety do przedpokoju zrobione z różnych rodzajów metalu. Klienci bardzo chętnie decydują się na kinkiety z mosiądzu, stali lub z aluminium. Sporą popularnością cieszą się również kinkiety zrobione z drewna. Ostatnimi czasy popularność zdobywa także oświetlenie domu nawiązujące do stylu industrialnego. Oświetlenie domu w stylu industrialnym sprawdzi się jednak tylko wówczas, gdy wnętrze jest bardzo wysokie, czyli w mieszkaniach typu loft. Ciekawy wpis: oświetlenie do twojego domu.

Wzornictwo rozmaitych lamp naprawdę często nawiązuje do stylu retro. Stąd bardzo chętnie stosowane są lampy klasyczne do salonu. Cieszące się popularnością lampy klasyczne do salonu to tak naprawdę wieloramienne żyrandole, lampy podłogowe i lampy stołowe. Tego rodzaju oświetlenie najlepiej sprawdza się pomieszczeniach urządzonych w stylu prowansalskim, rustykalnym oraz w stylu tradycyjnym. Nie sprawdzi się natomiast we wnętrzach , które mają charakter industrialny. Istotnym elementem każdej lampy jest abażur. W klasycznych lampach jest on na ogół wykonany ze szkła. Dla Was: lampy klasyczne do salonu.

kinkiet

Autor: charlene mcbride
Źródło: http://www.flickr.com

W wielu wypadkach jest to szkło mleczne bądź mrożone. Światło emitowane przez tego typu klosz jest niezwykle dyskretne i ciepłe. Decydując się na kilka źródeł światła w jednym pomieszczeniu, można stawiać na modele, które należą do jednej kolekcji. Uniknąć można w ten sposób chaosu. Dla wielu osób wybór zestawu oświetlenia bywa zadaniem niełatwym. Aby ułatwić sobie wybór, można przejrzeć przykładowe aranżacje, które znaleźć można na przykład w sieci.