Otwarte okna na przyrodę a może model glamour i ściany ozdobione kolażem zdjęć ukochanych artystów?

Scenografia okna jest idealnym dopełnieniem ułożenia, bardzo często decydującym o jej końcowym wyglądzie. W zależności od stylistyki domu, możemy zdecydować się na delikatne akcenty upiększające ściany, bądź też na wyraziste elementy wystroju, które nadadzą ton całości.

Aranżacja salonu w charakterze pałacowym, to stylowe krzesła, tapicerowane tkaniną żakardową fotele, to po prostu fragmenty umeblowania właściwe dla wnętrz pałacowych. Ten styl potrzebuje nieco powierzchni. Glamour ma lśnić – odbijać się w lustrach, meblach, kamiennych blatach lub też podłogach na wysoki połysk. Wystrój glamour ma kojarzyć się z elegancją i komfortem. W takich pomieszczeniach istotna jest dekoracja okna.

salon

Autor: Christopher Sessums
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze będą także wyglądały zasłony z lambrekinem w stylu pałacowym. Dobierając tkaniny do wnętrza glamour nie powinno się zapominać, że zasłony, firany, narzuty, dywan, czy tapicerka mebli, powinny do siebie pasować, posiadać tożsamy odcień, czy wzór. Aranżacja okna w salonie tam gdzie łączy się charakter tradycyjny i nowoczesny to ciekawy test. Tradycjonalizm nigdy się nie starzeje. Jest nieśmiertelna, subtelna, przytulna i bezpieczna. Ciągle po nią sięgamy. Dekoracja okna tradycyjnego w połączeniu ze współczesnymi z firankami pełnymi kwiatów, nabierze współczesnego temperamentu w sąsiedztwie rysunkowych wzorów na zasłonach. Jeśli wybierzemy skromniejsze wnętrza możemy wybrać charakter prowansalski.

Tahiti Condensing Linetech

Autor: Fondital S.p.A.
Źródło: Fondital S.p.A.
Taki styl preferuje odkryte na świat okna, bez firanek. A drewniane, malowane karnisze przytrzymują z ekologicznych materiałów zasłony. Jeśli pojawiają się firanki – to zwykle, jako filigranowe koronki, raczej ozdobne niż zasłaniające widok na ogród. Dekoracja ściany (zobacz dekoracja ściany) to zazwyczaj wystawa zdjęć. Jest to jeden z najpopularniejszych rodzajów dekoracji wnętrz, nadający się do każdego stylu. Tworząc domową kolekcję, możemy w prosty i efektowny sposób, wyeksponować oprawione w ramki rodzinne zdjęcia albo dopełniać naszą scenografię wnętrza mieszaniną fotografii autorstwa naszych ulubionych twórców. Ozdoba ściany przy pomocy fotografii w regularnych rzędach i kolumnach przestaje być obowiązkowa. Obecnie tworzy nietuzinkowe kolekcje zdjęć na sznurkach i w miejscach pokrytych farbą magnetyczną, a nawet na meblach.

Więcej na ten temat –