Ozdoby ścienne

Różnobarwne dekoracje ozdabiają najczęściej ściany w pokojach dla dzieci. Wnętrza ozdobione wizerunkami ukochanymi postaci z bajek i zwierzątek pozwalają wejść do świata fantazji i poddają dzieciom barwne pomysły do zabawy. Przy pomocy fototapety możemy wyzwolić w sobie dziecko i przemycić do wszystkich naszych wnętrz co nieco fantazji.

Fototapeta z motywem abstrakcyjnym

Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl

Jak przygotować tło pod fototapetę?

Jeśli planujemy zakup fototapety na ścianę warto zastanowić się nad całokształtem aranżacji. By grafika harmonijnie wynurzała się z tła, czyli ściany, należy dobrać do niej odpowiedni kolor, za pomocą którego motyw zostanie harmonijnym elementem aranżacji wnętrza.

W tym miejscu odnajdziesz ciekawe informacje na omawiany wątek, więc jeśli to zagadnienie jest dla Ciebie intrygujące, to wejdź na odsyłacz do witryny (http://sklep.dobroplast.pl/).

Kolor ściany która jest tłem fototapety lub ściany obok może być jednym z odcieni użytych w grafice. Rezultat jest niezwykły, a motyw graficzny wtapia się w aranżację.

Jaka fototapeta będzie pasowała do naszego wnętrza?

Motyw graficzny i kolorystyka przewodnia fototapety muszą być przystosowane do aranżacji wnętrza. I tak np. do stylizacji Pop-art doskonale sprawdzą się grafiki obrazujące gwiazdy filmowe albo też motyw puszki coca-coli w zaskakujących zestawieniach kolorystycznych.

Fototapety kuchenne, kawa

Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl

Z kolei w kreacji vintage scalamy elementy stare z nowoczesnymi. Pokój urządzony w tym stylu można ozdobić fototapetą ilustrującą starą mapę świata.

Elementy dekoracyjne i dodatki

Jednokolorowe aranżacje ożywione fototapetą można ekstra uatrakcyjnić przez dobór akcesoriów i dekoracji odnoszących się do tematyki grafiki lub jej kolorystyki. Na przykład, jeśli wydruk ukazuje widok na wielkomiejską ulicę, utrzymany jest w odcieniach szarości, a jeden z elementów widoku został uwydatniony kolorem czerwonym, wtenczas można dokupić parę przedmiotów dekoracyjnych w odcieniu czerwieni.

Odcień może powtórzyć się także na tkaninie, narzucie, chodniczku lub poduszkach rzuconychpołożonych na komplecie wypoczynkowym.

Znajdź ciekawe propozycje na: Fototapety na z