Patelnia grillowa jako naczynie, które każdy powinien mieć w kuchni

Patelnia grillowa to takie naczynie, które każdy musi posiadać w kuchni. Posiadają tę wartość, że jest możliwość na niej przygotowywać dania bez tłuszczu.
Patelnie grillowe potrafią być żeliwne, stalowe, lub aluminium, a każdy z tych kategorii jest w stanie mieć przeróżne powłoki wewnętrzne.

dania z patelni grillowej

Autor: ビッグアップジャパン
Źródło: http://www.flickr.com
Patelnia żeliwna jest najbardziej trwała i najbardziej solidna ze wszystkich, a jej nabycie to inwestycja na dużo lat. Można na niej grillować w bardzo wysokich temperaturach, bez obawy o przypalenie dania. Dania z patelni grillowej mają lepszy smak. Te patelnie nadają się do użytku w piekarniku, nie poleca się jednak ich mycia w zmywarce.

Ten serwis internetowy budowa budynków przemysłowych zawiera ciekawe dane na omawiany wątek, więc, jeżeli ta tematyka Cię ciekawi, to sprawdź to koniecznie.

Żeliwo potrzebuje odpowiedniej konserwacji, należałoby więc się stosować do zaleceń wytwórcy. Prawidłowe stosowanie i pielęgnacja patelni grillowej jest nadzwyczaj znacząca, bowiem od tego zależy długość jej użytkowania. Patelnia stalowa stworzona jest z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Patelnia ze stali nagrzewa się powoli, ale jednakowo wolno ostyga, dzięki temu strawa długo zostaje ciepła. Większa część patelni grillowych ze stali nierdzewnej przeznaczona jest do użytku w piekarniku, można je myć w zmywarce. Patelnia grillowa z aluminium jest zdecydowanie najmniej trwała ze wszystkich gatunków. Skonstruowana jest zazwyczaj z niskogatunkowego aluminium, przez co się odkształca i pali. Nie nadaje się do używania w piekarniku, ani do mycia w zmywarce.

Patelnia grillowa tym różni się od pozostałych, że ma pofalowane dno, w jakim gromadzi się wytopiony tłuszcz, miast wsiąkać w mięso.

Niektóre modele patelni grillowych można wstawiać do piekarnika, natomiast zależnie od techniki wykonania, również zastosowanych materiałów jest możliwość je stosować nawet na płytach indukcyjnych. Patelnie grillowe potrafią być owalne, koliste, prostokątne, również kwadratowe.