W zdrowym ciele — zdrowy duch. Każdy z nas zna to porzekadło. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że umysł jest tutaj trzecim, ale nie mniej istotnym ogniwem.
Aby osiągnąć w życiu spokój oraz harmonię, trzeba zatroszczyć się o to, aby na linii organizm — duch — umysł nie było żadnych spięć.

Źródło: http://www.flickr.com

Źródło: http://www.flickr.com
Określenie wellness było wymyślone przez amerykańskiego lekarza Halberta Dunn’a w 1959 roku. Jest używane ono do dziś. Pojęcie to w obecnych czasach dosyć często wykorzystywane jest przez salony SPA i dlatego znaczny procent osób myśli, że są one synonimami. Uzyskanie wewnętrznej harmonii jest powiązane z dobrym samopoczuciem. Ma na to wpływ pozytywne podejście do życia, zdrowa dieta, ale także różne ćwiczenia. Ważny wydaje się być także sport. Uprawianie jakiejś dyscypliny aktywizuje nasz organizm i powoduje, że zaczyna w nim działać hormon szczęścia — endorfiny. Sporo międzynarodowych firm zaczyna w dzisiejszych czasach widzieć potencjał, który tkwi w zadowolonym pracowniku. Jest on efektywniejszy i chętniej chce realizować nowe projekty. Rzadziej również popada w depresję czy zatargi z innymi. Zatem przedsiębiorstwa troszczą się teraz nie jedynie o zdrowe ciało swoich pracowników, dając im pakiety do dobrych przychodni, ale również o ich ducha i umysł, kiedy zapewniają karnety do SPA albo na siłownie.
Mogą być to również imprezy integracyjne, wspólne wyjazdy na rowery czy troska o to, aby w firmowej kuchni zawsze były świeże owoce oraz zdrowe soki dla wszystkich pracowników.