Piękny wystrój pokoju dla dziecka wydaje się być tym, na czym zależy rodzicom – pragną sprawić, by ich latorośl była szczęśliwa

Gdy nasze dziecko jest już na tyle duże, żeby zamieszkać w swoim pokoju, to pragniemy go zaprojektować należycie do wieku brzdąca – dlatego trzeba zainwestować w odpowiednie meble oraz wygląd ścian.
Oczywistym jest, że gdy nasz brzdąc wyrasta już z łóżeczka i potrzebuje, żeby dać mu jego prywatną przestrzeń życiową, to zaczynamy dumać o tym, jakby tu urządzić dla niego jego pokój.

Dekoracje w stylu amerykańskim

Autor: home&you
Źródło: home&you
Modernistyczny salon, brązowy dywan

Autor: Arte Espina
Źródło: Arte Espina

Kierunek, który obierzemy zależy od dwóch głównych aspektów. Pierwszy – czy mamy chłopca czy dziewczynkę, a drugi – jakie widzimy zainteresowania naszego oseska. Początkowo będziemy myśleć zapewne o odpowiednich mebelkach i wygodnym łóżku. Kiedy jednak zakończymy zamawianie tych podstawowych komponentami, zaczniemy myśleć nad dodatkami – zasłonki i inne drobiazgi. A co zrobimy ze ścianami? Czy w pokoju młodego odkrywcy czy pięknej księżniczki ściany mogą być białe oraz nudne? Nic podobnego! Na ścianie musi się pojawić fototapeta do pokoju dziecka. Dziś mamy tyle możliwości, że możemy wybrać jakiś obrazek, który znajdziemy w sieci albo poprosić drukarnię, aby wydrukowała nam może coś całkowicie innego. Tu wybór jest nieskończony. Na ścianie mamy możliwość wyczarować piłkarzy lub stadion piłkarski, ale system rekuperacji zamek i śliczną księżniczkę.

Mamy możliwość także wydrukować nasze rodzinne zdjęcie z wczasów, jeśli bardzo spodobało się ono naszemu dziecku. Nie zapominajmy tylko, by ujęcie było dobrej jakości, gdyż przy wielkoformatowym wydruku mogą dostrzegalne być szpecące piksele.