Plafon czy żyrandol? Wybieramy odpowiednie systemy oświetleniowe

Gdy chcemy mieć wnętrze na czasie, jedną z ważnych kwestii jest dobór optymalnego systemu oświetlenia. Najbardziej przyjazną dla ludzkiego wzroku formą światła jest oczywiście światło słoneczne. Jeśli to możliwe, światło słoneczne musi być jak najdłużej wykorzystywane. Jednak używanie światła pochodzącego ze słońca jest niemożliwe, koniecznością staje się używanie oświetlenia sztucznego.

lampa wisząca

Autor: Dimitry B.
Źródło: http://www.flickr.com
Światło sufitowe wybieramy jako pierwsze, a strategiczne punkty w pomieszczeniach oświetlamy światłem miejscowym. Oczywiście wyłącznie od nas uzależnione jest to, jak dużo punktów oświetleniowych zdecydujemy się zamontować i jak będą one umiejscowione, ale pamiętajmy, iż światło, które wybieramy, powinno idealnie współgrać z aranżacją i uwydatniać charakter naszego mieszkania. Światło może działać na temperaturę i pomaga pokazać piękno mebli i dodatków. Droższe czy tanie lampy sufitowe w designerskim mieszkaniu muszą stanowić jego dekoracyjny element.

Czy ta problematyka Cię interesuje? Jeśli tak, to przejrzyj link, pod którym znajdziesz potrzebne Ci informacje – sprawdź, że Cię zaciekawią na długi czas.

Dlatego wybierając je, powinniśmy się zdecydować na wyraziste modele oraz błyszczące materiały (metal). Designerskie modele zaistnieją w naszych wnętrzach i będą przyciągać wzrok, ale tanie oświetlenie sufitowe w niczym nie będzie gorsze. Dobrze jest również wziąć pod uwagę, że skierowane ku dołowi tanie lampy sufitowe będą dawały najlepszy efekt, bo strumień światła będzie padał bezpośrednio na miejsce, jakie chcemy rozjaśnić. Tu dobrze sprawdzą się tanie żyrandole nowoczesne , które nastawione są na to, by nie zabierać światła, ale je oddawać.

wisząca lampa w salonie

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Naturalnie, to my sami możemy decydować o tym, jak intensywne ma być świecące światło, ile żarówek będziemy umieszczać i czy wybieramy okazałe, tanie żyrandole nowoczesne regulacją mocy i praktycznym pilotem (pasujące głównie do przestronnych pomieszczeń jak salon czy jadalnia). Trzeba mieć na uwadze, iż klosze kierowane na sufit lub plafony dają światło nie za mocne, bo odbijające się od sufitu. Tanie lampy sufitowe niestety miewają tę wadę, iż pomimo rozłożystego klosza w jasnym odcieniu oraz silnych żarówek, mogą zabierać więcej światła. Tanie oświetlenie sufitowe to idealne rozwiązanie jeśli tylko rzuca odpowiednie światło, przystosowane do pokoi, jest energooszczędne i ma pilot i regulację natężenia mocy.