Planujesz wesele? Pamiętaj o urokliwych dekoracjach na aucie, którym pojedziesz do kościoła

Gdy przygotowania do ślubu idą pełną parą, nie można zapominać także o małych detalach, takich jak dekoracje najważniejszych miejsc, jak i również wielu przedmiotów. Może dla nielicznych przyszłych małżonków, są to kwestie czasami mało istotne, to mimo wszystko opłaca się zastanowić o głębi estetyki całej oprawy.

bukiet weselny

Autor: Ben McShea
Źródło: http://www.flickr.com

Tak naprawdę wszystko jest uzależnione od gustu młodej pary. Niektórzy bowiem przepadają za przepychem, inni z kolei wolą skromne dodatki, jakie nie zakrywają połowy maski, a jedynie dodają wdzięku pojazdowi ślubnemu. Niezależnie od charakteru ozdób musi być ona funkcjonalna. Co to znaczy? Należy ją trwale umocować, by nie obsunęła się w trakcie jazdy i nie przeszkadzała kierowcy, co byłoby ryzykowne i zagrażałoby bezpieczeństwu także pozostałych uczestników ruchu.

Kluczowym czynnikiem mającym wpływ na decyzję ma charakter i kolorystyka sali balowej. To ona przede wszystkim dyktuje nam styl, którego koloru należy się trzymać, chyba że jest to niebywale elegancka sala, w której nic się nie odznacza. Bez znaczenia od typu i koloru ścian, każdorazowo sprawdza się kolor biały, szczególnie, jeżeli panna młoda wybierze białą sukienkę. Biały kolor jest lekki, rozświetla salę i dodaje cudownej lekkości.

Po drugie dekoracje samochodu muszą być dopasowane do modelu auta. Niektóre pojazdy same w sobie są już na tyle atrakcyjne, że nie potrzebują żadnych dodatków. Zawsze jednakże można wybrać np. ładne wstążeczki na klamki. Jakie poza tym dekoracje weselne- dla przykładu weselne Katowice można zastosować? Wybór jest naprawdę duży – od balonów po żywe albo sztuczne kwiaty, które zdecydowanie łatwiej zamocować do pojazdu. Większość panien młodych woli jednak żywe kwiaty, jakie są bardziej urokliwe – pachną oraz po prostu lepiej wyglądają.

Idealne będą malutkie bukiety na stołach, białe narzuty na krzesła i takie same obrusy, gdyż biel to bez wątpienia elegancki kolor. Biały kolor idealnie łączy się z pudrowymi barwami, np. różem, wrzosem, lawendą lub brzoskwinią. Można wpleść takie dodatki, by ubogacić kolorystkę wnętrza i dodatkowo uczynić ją przyjemniejszą. Jeśli myśli się o bardziej wyrazistych barwach, pamiętajmy, by pasowały do naszej stylizacji i nie gryzły się z salą, w której przygotowujemy imprezę. Warto w takich samych kolorach uszyć bądź kupić suknie dla druhen,

sala weselna

Autor: Chauchi – It’s My Life
Źródło: http://www.flickr.com

przyozdobić samochód i kościół, a także wykonać zaproszenia. Latem i na wiosnę sprawdzą się wszystkie radosne kolory, zimą możemy nieco stonować, by kolorystyka weselna współgrała z zimowym klimatem.

Dekoracje musimy też dopasować do innych dekoracji ślubnych, by nie okazało się, że samochód jest z zupełnie innej bajki. Można np. zastosować te same kwiaty bądź ten sam kolor wstążek, a wszystko będzie stanowić spójną całość. Warto jest dbać o takie detale, gdyż, gdy potem będziemy oglądać albumy, możemy żałować, że nie zrobiliśmy czegoś inaczej i nie przyłożyliśmy do dekoracji większej wagi.

Zanim zaczniemy dekorować samochód, zyskajmy pewność, iż jest czysty. Nie każdy bowiem wynajmuje auto w profesjonalnej firmie- niektórzy decydują się na cztery kółka kółka do hulajnogi pożyczone od przyjaciela bądź znajomego, gdyż ma piękne auto i możemy je mieć za darmo czy za jakąś drobniejszą opłatą. Wydatki weselne są tak ogromne, że dobrze jest pomyśleć o niewielkich oszczędnościach, jeśli tylko takie są możliwe.