Płyty OSB oraz płyty meblowe – jednym słowem co to jest, do czego się to używa?

Nie wiesz czym wyłożyć nie proste mury? Użyj płytki meblowych!

pokój

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Płyty dopełniające są w obecnych czasach niewiarygodnie popularne, zwłaszcza tak zwana płyta OSB (z anglika: Oriented Strand Board), która jest zwykle wielowarstwowa (zwykle występuje w wersji trójwarstwowej), zbudowana z drewnopochodnego materiału (wiórków z sosny), zwykle używana jako zastępnik skleiny. Klejona różnymi żywicami esencjonalnymi nadaje się wspaniale do branży budowlanej.

Jest także opcja z jedną warstwą, którą stosuje do warstewki środkowej klejonki. Dykty OSB podlegają działom, w zależności od użytku. Ich znaczniki oraz przeznaczenie to: OSB/1 – zastosowanie ogólne w wiórowych uwarunkowaniach; OSB/2 – deski przenośne, wiórowe uwarunkowania; OSB/3 – deski nośne, uwarunkowania mokre; oraz OSB/4 – o zdolności noszenia ciężarów w uwarunkowaniach wilgotnych.

płyty meblowe

Autor: Bernd Wiebus
Źródło: http://www.flickr.com

Oprócz płytami Oriented Strand Board, istnieją także płyty meblowe na wymiar, których istnieje dużo rodzajów, między innymi: laminowana (używana do dekoracji pomieszczeń), pilśniowa, akrylowa, wiórkowa, oraz HDF a także MDF (która posiada również bardziej cienkie alternatywy o znacznikach B1 i MR).

Kliknij zamieszczony tu (https://elektryczne.eu/lodz) odnośnik kierujący do podobnego studium – ono bez wątpienia również będzie dla Ciebie emocjonujące.

Teraz jedną z najbardziej znanych mimo to jest High Gloss (z tzw wysokim błyszczeniem), która jest dobierana do scen kina, seriali czy reklam. Istnieje także dykta laminowana nie paląca się (z angielskiego: Stop Fire), którą używa się w końcowych szlifach takich budynków jak: motele, lecznice, przedszkola, kina, spożywczaki itp. Deski meblowe cechują się także szeroką0 barwą, która spełni wszelkie gusta. Więcej: