Płyty stolarskie – a więc, podstawowe informacje plus inne ciekawostki

Jak i z jakich rzeczy bywają produkowane płyty stolarskie? Jakie mogą mieć wymiary oraz grubości? Czym mają możliwość być obklejane? A co z produkującymi je przedsiębiorstwami? Ile około istnieje ich wewnątrz Polsce oraz co najważniejsze – Gdzie istnieje możliwość na nie trafić? To wszystko i jeszcze więcej bez żadnego problemu odnajdziesz wewnątrz naszym nowym – świeżutko co napisanym – felietoniku!

potrawy

Autor: Deante
Źródło: Deante
płyty stolarskie

Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com
tapeta

Autor: Louise Cohen
Źródło: http://www.flickr.com
Nasz pisany dzisiaj tekścik zaczniemy od wytwarzania płytek stolarskich, które bywają robione z płytki listewkowej zrobionej z drewna typu iglastego albo typu liściastego, które to są dodatkowo wytwarzane z trzech lub piątki warstw, o bardzo różnych grubościach, które zaczynają się od szesnastu milimetrów, poprzez dwadzieścia milimetrów, aż do 25 milimetrów. Jeśli chodzi zaś o ich rozmiary, to bywają one w ramach 1250 na 2500 milimetrów, oraz 2500 na 1250 mm, lecz wiele przedsiębiorstw udostępnia także alternatywę „na życzenie”, w której sami dobieramy potrzebne nam wymiary wspomnianej płyty stolarskiej. Warto wspomnieć, iż oklejanie ich okleinami typu naturalnego (buk, dąb, sosna, czy też klon, nie wspominając już o orzechu, sapeli, czy wisienki), nadaje im właściwości dobre fizycznie, oraz klasę higieniczności rodzaju E1.

Jeśli masz zamiar wiedzieć więcej na ten temat, to wejdź na naszą kolejną witrynę i dowiedz się tutaj (https://probis.info/) czegoś innego o tym poście.

Jeżeli chodzi zaś o samiutkie przedsiębiorstwa, które to produkują wspomniane płyty stolarskie, to bywają one rozsiane po całej Polsce, w której odnajdziemy ich – według stronki Panorama firm – powyżej 170. Pośród najpopularniejszych (ciągle według owej strony), są: Drewdom Spółka Jawna M.

Lewandowski (mieszczący się w Opolu), oraz „Timber Poland” (znajdujący się w Radomiu), nie wspominając już o przedsiębiorstwie „Forpłyt”, która to znajduje się wewnątrz Warszawie na obszarze dzielnicy Ursus, a także w paru innych lokalizacjach, takiego typu jak Lublin, czy Ząbki oraz Piaseczno.