Po czym będzie najwygodniej chodzić w mieszkaniu czyli przegląd najbardziej popularnych materiałów stosowanych na podłogi.

Jednym z bardziej ważnych elementów wyposażenia mieszkań są podłogi. Kupując mieszkanie czy stawiając dom najczęściej będą wylewki z betonu, jakie następnie trzeba odpowiednio wykończyć. Możliwości pod względem podłóg są całkiem spore, bo wybór ich w sklepach jest naprawdę bardzo duży.

W praktyce wszystko zależy od rodzaju pomieszczenia, oczekiwań właściciela i jego finansowych możliwości. W przedpokojach, łazienkach i kuchniach najlepiej sprawdzają się najróżniejsze płytki podłogowe. Ich ogromną zaletą jest duża odporność na wilgoć, dzięki temu świetnie nadają się do tych właśnie pomieszczeń. Płytki dostępne są w wielu wzorach, kolorach i wielkościach, więc raczej nie powinno być większych problemów z ich wyborem – jeśli problemy się pojawią to raczej w przeciwną stronę, czyli wybór będzie za duży. Jeżeli chodzi o wady płytek, to mają jedną, która je w zasadzie wykluczyła z innych pomieszczeń. Są mianowicie zimne, więc nie za bardzo nadają się do pokojów lub salonów, chociaż niektórzy i tam je jednak kładą.

drewniana podłoga

Autor: Mitch Altman
Źródło: http://www.flickr.com

Tam, gdzie nie kładzie się płytek należy wybrać coś innego, i najczęściej wybór pada na coś drewnianego. Tu do wyboru również jest dość dużo możliwości, od najtańszych paneli do bardzo drogich desek z tropikalnych gatunków. Dużą popularnością cieszą się wśród klientów klasyczne podłogi drewniane producent. Są one bardzo eleganckie i praktyczne, stosunkowo prosto się je układa, również ich ceny są na bardzo akceptowalnym poziomie.

Drewniane podłogi produkowane są z wielu odmian drewna np. przez tę firmę, chętnie wybierana jest na nie deska do domu – (producent parkietów) jesionowa, ale także spotyka się buk, klon czy dąb. Również z naturalnego drewna, lecz w innej postaci, sprzedawane są klasyczne, od lat znane parkiety. Dzisiaj są trochę zapomniane, ale cały czas mają stałe grono swoich miłośników, ceniących taką podłogę za wyjątkowy wygląd.