Poddasze – jak je wykorzystać w domu? Pracownia, łazienka czy może salon z kominkiem?

Pokoje w nowo postawionym domu nabiorą charakteru kiedy zatroszczymy się o nowoczesne meble i dodatki. Meblami nadamy określony kształt, a ozdoby nadadzą pokojom indywidualny styl. Mogłoby się wydawać, że skosy na poddaszu już stanowią taką ozdobę, że niewiele potrzeba, żeby uczynić pomieszczenie przytulnym i wyjątkowym.

Wstawienie specyficznych komponentów wystroju spowoduje ocieplenie wnętrza i sprawi wrażenie dopracowanego i kompletnie wyposażonego.

łazienka

Autor: 準建築人手札網站 Forgemind ArchiMedia
Źródło: http://www.flickr.com

Łazienka na poddaszu będzie posiadać niepowtarzalny klimat, kiedy przez wyposażenie i dodatki zorganizujemy ją w konkretnym stylu. Atutem łazienki na poddaszu jest fakt, że okno, otwierane uchylnie daje mnóstwo światła i nie przeszkadza domownikom, kiedy jest uchylone- tym adresem szybko uzyskasz pomoc. Łatwiej też zatroszczyć się o wentylację. Okno możemy ozdobić śliczną roletą, a w miejscu pod oknem postawić żywy kwiat w dużej donicy.

Atutem łazienki na poddaszu z oknem jest także fakt, że można robić make up czy golić się w świetle dziennym, co jest bardzo praktyczne. Łazienka na poddaszu to też dobry pomysł, gdy mamy na poddaszu też sypialnię i pokoje dzieci. Jeśli wymagamy pracowni, pokój do pracy na poddaszu również zda egzamin, zwłaszcza gdy nie musi być on duży. Uchylne okno wpuści sporo światła, a cały pokój do pracy możemy tak urządzić, by inne meble (meble kuchenne pruszków) układały się wokół niego. Miejsca typu atelier albo mieszkania w kamienicy przeznaczone na działalność artystyczną, wyróżniają się, kiedy zaaranżowane są na poddaszu z wykorzystaniem wszystkich

poddasze przed remontem

Autor: Bryn Pinzgauer
Źródło: http://www.flickr.com/photos/12394349@N06/3307028483/sizes/l/

jego komponentów, jak belki czy lukarny. Załamania sufitu i wystylizowane belki dekoracyjne podtrzymujące strop, są ozdobą samą w sobie, dlatego będą super wyglądały w salonie- zdecydowanie pomocna strona, dobrze zajrzeć.

Kanapę, szafy, stolik kawowy albo urządzenia RTV możemy tak rozmieścić, żeby pozostawić w salonie dużo przestrzeni. Salon na pewno będzie bardzo uroczy!

Bywa, że we wnętrzach na piętrze jest bardzo gorąco. Żeby zniwelować wysoką temperaturę, można jeszcze podczas budowy solidnie zabezpieczyć dach i zainwestować w zainstalowanie klimatyzacji. Jeżeli mowa o kominku, nie będzie z nim problemu, ponieważ spaliny mogą być odprowadzane prosto do komina.