Podłoga z desek jako synonim piękna – sprawdź, czy takie rozwiązanie będzie pasowało do twojego mieszkania

Podłoga drewniana jest synonimem piękna, wytworności i dobrego smaku. Wytworny i naturalny towar jakim jest dąb, akcentuje charakter każdego pokoju, nadając mu ciepły i jednocześnie elegancki styl. Prawidłowo wybrana deska dębowa zaakcentuje piękno każdego wnętrza.

Podłoga skonstruowana z litej deski dębowej jest odporna na zarysowania, także wgniecenia- zobacz tutaj . Podłoga z drzewa przynosi uczucie ciepła i luksusu. Przez sporo lat będzie wyglądała atrakcyjnie, pod warunkiem że drzewo będzie należycie przystosowane do typu wnętrza, właściwie ułożone i ochronione.

podłoga

Autor: Pegasus PR

Położenie posadzki z drewna to dość wartościowa inwestycja. Poniesiony koszt opłaci się, gdyż taka podłoga przetrwa parę generacji. Należy jedynie dbać o nią na co dzień i regularnie przeprowadzać renowacje co kilka lat. Dobrze zabezpieczoną podłogę drewnianą jest bardzo łatwo utrzymać w schludności. W praktyce mycie drewnianych desek podłogowych nie potrzebuje większego nakładu pracy niż w trakcie czyszczenia paneli PCV, bądź wykładziny. Deska podłogowa to świetny izolator termiczny i akustyczny. W przeciwieństwie do płytek ceramicznych, lub paneli przynoszą one uczucie przytulności i ciepła, dlatego bez przeszkód można chodzić po nich na bosaka.

Jest wiele rodzajów desek podłogowych. Do wnętrz mniej używanych nadaje się jakikolwiek rodzaj drzewa. Ze względu na nieznaczne natężenie ruchu możemy wybrać bardziej miękkie rodzaje jak brzoza, sosna, lub olcha. Jeżeli decydujemy się na podłogę drewnianą do korytarza, albo holu, to najważniejszą właściwością powinna być twardość. To ona rozsądza o trwałości i oddziałuje na powierzchowność podłogi po latach eksploatacji.

W punktach bardzo narażonych na uszkodzenia, w bawialniach i pokojach dziennych niezbędna jest deska podłogowa (dla przykładu: ) o najwyższej twardości. Należałoby mieć na uwadze, by meble ochronić podkładkami filcowymi, a pod fotel, lub krzesełko na kółkach podłożyć przezroczystą matę ochronną, która będzie chronić podłogę przez długie lata.

Przygotowaliśmy dla Ciebie następne atrakcyjne informacje na ciekawiący Cię temat. Wejdź do kolejnego tekstu i czytaj wpis wywóz gruzu.

Każda podłoga stworzona z prawdziwego drewna posiada niepowtarzalny wygląd, jest trwała, ciepła i łatwa w utrzymaniu schludności.