Podłogi drewniane jako wygodny i wytworny sposób na wykończenie wnętrza

Podłogi drewniane to praktyczny i luksusowy sposób na wykończenie wnętrza w dowolnym stylu. Taka podłoga jest prawdziwa, stylowa, trwała, porządnie przewodzi ciepło i tłumi hałas.
Jest możliwość nabyć surowe deski podłogowe Wrocław.

deski podłogowe wrocław

Autor: RAY
Źródło: http://www.flickr.com
Po ułożeniu są one cyklinowane i wykańczane w jakikolwiek sposób. To pewne rozwiązanie, albowiem drobne niedoróbki produktu można zrównać w czasie wykańczania podłogi. Na rynku są dostępne także deski lakierowane, lub olejowane. Wytwórcy najczęściej nakładają siedem warstw lakieru wzmacnianego promieniami UV, bądź trzy powłoki oleju. Deski potrafią także być barwione, albo postarzane, posiadać usuniętą twardziel, albo sęki i wstawione dopełnienia. Deski o wykończonej powierzchni dobrze jest nabyć z fazowanymi krajami, albowiem po złożeniu podłogi nie pojawią się nierówne złącza desek. Wykończone deski o prostych brzegach muszą posiadać identyczny wymiar i być ułożone na idealnie gładkim podkładzie. Jest możliwość również kupić deski o nietypowych brzegach. Są one przygotowywane na wymiar pokoju, w jakim będą ułożone. Na podstawie szczegółowego projektu wytwórca produkuje je perfekcyjnie zestawiając gabaryty pokoju.

Z krajowych gatunków drewna najbardziej twardy jest dąb, jesion, grab, także modrzew. Wszystkie te odmiany nadają się na podłogi do pokoju intensywnie użytkowanego. Podobnie mocne, jednak zdecydowanie mniej znane jest drzewo klonowe, oraz jawor.

Egzotyczne drewna, takie jak merbau, wenge, lub (Zobacz więcej: projektant wnętrz kraków) tek cechuje wytrzymałość na uszkodzenia, a również wilgoć.
Konserwacja drewnianej podłogi zupełnie nie jest skomplikowana. Trzeba wykonywać ją regularnie i unikać chodzenia w butach na cienkiej szpilce.