Podłogi z drewna jako schludne wykończenie pokoju

Parkiety, deski na podłogę i panele drewniane w żadnym wypadku pewnie nie wyjdą z mody. Podłogi z drewna są schludne i pasują do wnętrz wykończonych, oraz wyekwipowanych w rozmaitych stylach.

Podłogi z drewna coraz to śmielej rywalizują z laminowanymi pod kątem rozmaitości. Klienci mogą wybrać wymarzony wyrób wykonany z drewna europejskiego, amerykańskiego, bądź bardzo barwnego drewna tropikalnego. Lite drewno jest mocne, ciepłe, ozdobne, ładnie się starzeje. Jest również dobrym izolatorem cieplnym i nie uczula.

Jest właśnie pomocna treść (http://pro-trans.wroclaw.pl/grzejniki), która ma przydatne dane na opisywany temat, więc nie zwlekaj tylko przestudiuj ją dokładnie.

Parkiet dębowy jest możliwość wielokrotnie cyklinować i powlekać lakierem, a po każdym takim zabiegu jest jak nowy. Drzewo przydaje się także do toalety, najlepiej olejowane (więcej o parkiecie dębowym). Olej, przenikając w struktury drewna, dodatkowo zabezpiecza je i chroni przed wchodzeniem wilgoci. Należy jednakże wybrać spoiste i oleiste gatunki. Ze względu na ryzyko wypaczania się podłóg z drewna, a również dlatego, że drewno jest świetnym izolatorem termicznym, nie montuje się pod deskami ocieplania podłogowego. Porządne ułożenie podłogi z litego drewna wymaga doświadczenia.

deska jesionowa

Autor: amandabhslater
Podłoga z drewna dzięki naturalnym przymiotom materiału, także jego znamiennemu, niebanalnemu wizerunkowi pozwala ukształtować wnętrze przytulne, wyszukane, bezpieczne. To tak jakby cieszyć się wonią i pięknem lasu w rzeczywistości, a nie podziwiać go wyłącznie na pocztówce. W przeciwieństwie do chłodnego laminatu, drewno jest ciepłe i miłe w dotyku, zachęca i do bosych wędrówek po zakątkach mieszkania. Odwrotnie również aniżeli w przypadku syntetyków, drewno łagodzi dźwięki i oddźwięki kroków.
parkiet dębowy

Autor: thisisbossi
deska jesionowa

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Deski podłogowe tradycyjnie stawia się na legarach. Nowoczesne deski, które mają pod spodem rowkowania korygujące wentylację posadzki nakleja się wprost na wylewkę. Wskazane jest położenie pod deski izolacji akustycznej. Deska jesionowa jest łatwa i szybka w montowaniu – sprawdź jak to wygląda.
Sympatycy drewnianych podłóg najchętniej wybierają tę współczesną wersję, nazywaną między innymi deską trójwarstwową.

Drzewo to surowiec, jaki łatwo można naprawić zarówno miejscowo, jak i na pełnej powierzchni. Ma możliwość być wykończony lakierem, woskiem, lub olejem. Jest naturalny i odporny.