Podstawowe różnice pomiędzy meblami kupowanymi w sklepie a zamówionymi w niewielkim zakładzie stolarskim.

Meble to jeden z najważniejszych elementów składających się na wyposażenie naszych domów i mieszkań. Równocześnie ich wybór może czasami sprawiać dużo problemów, bowiem w sklepach meblowych jest ich ogromna ilość, a przecież można jeszcze zamówić odpowiedni zestaw w zakładzie stolarskim.

Obie te opcje będą mieć

meble

Autor: Meutia Widodo
Źródło: http://www.flickr.com

swoje plusy i minusy, więc w zależności od potrzeb możliwości wybrania są naprawdę duże. Zakupy w sklepach mają tę zaletę, że często można w tym samym dniu dany mebel zabrać i zagospodarować. Będzie tak w przypadku biurek, stołów czy krzeseł, jakie z reguły znajdują się w magazynie i dostępne są bez czekania. W dużych sieciach meblowych podobnie może też być z innymi typami, a jeżeli nawet będzie trzeba czekać, to jedynie parę dni na dostarczenie do sklepu. Lecz często wadą tego typu zakupów będzie to, że sklep meblowy może nie dawać żadnej elastyczności jeśli chodzi o możliwość modyfikacji. Warto sprawdzić: kliknij aby zobaczyć źródło. Najczęściej dostępne będą jedynie te meble, które znajdują się w katalogach, więc jeśli będzie potrzebne coś niestandardowego, to może z tym być trochę problemów.

biurko

Autor: Michael Pollak
Źródło: http://www.flickr.com

Zupełnie inaczej sytuacja przedstawia się jeśli chodzi o meble produkowane przez niewielkie stolarskie zakłady. Tu w zasadzie większość z nich wykonuje się dokładnie na wymiar, zanim się złoży zamówienie podjeżdża do mieszkania jakiś pracownik, wykonuje szczegółowe pomiary i uzgadnia projekt.

Dzięki temu otrzymuje się meble bardzo dobrze dostosowane do wnętrza, dzięki czemu można je ciekawie zaaranżować i dostosować do potrzeb. Lecz rozwiązanie tego typu będzie się wiązać z dwoma sprawami. Przede wszystkim na takie meble będzie trzeba nieco więcej czekać, ponieważ wszystkie są wykonywane od samego początku. Nawet nieduże zlecenie, przykładowo takie jak puszman meble biurko sosnowe może stolarzowi zająć kilka dni, a w przypadku dużej kuchni może się to wszystko przeciągnąć nawet na kilka tygodni – oferta biurek sosnowych. Następną sprawą jest sprawa kosztów. Duże meblowe sklepy wytwarzają meble w hurtowych ilościach, więc mogą zaoferować niskie ceny, w przypadku niezależnych stolarzy często liczyć się trzeba z tym, że będzie to wszystko kosztowało nieco więcej.