Pokój dla dziecka – jak go wykończyć?

Urządzania pokoju dziecięcego to duże wyzwanie. Dzieci posiadają ogromną fantazję i potrzebują wnętrza, które będzie rozwijało ich kreatywność. Wielobarwne ściany, oryginalne lampki nocne, łóżka-zwierzątka czy innowacyjne miejsce do nauki to elementy, które należy uwzględnić podczas projektowania pokoju dziecka. Problem się komplikuje, gdy dwójka dzieci śpi w jednym pomieszczeniu. Każda pociecha ma drastycznie różne potrzeby, więc odpowiednie urządzenie pokoju dziecięcego to prawdziwa sztuka.

Umeblowanie

Łóżko piętrowe do pokoju dziecka

Autor: Pinio
Źródło: Pinio

Obecnie na rynku jest grupa przedsiębiortw specjalizujących się w projektowaniu mebli (zobacz meble klasyczne) dla najmłodszych. Firmy te mają w ofercie kreatywne rozwiązania, które są korzystne dla fantazji najmłodszych i jednocześnie niestwarzające zagrożenia. Bezpieczeństwo, oprócz rozwoju wyobraźni jest sprawą istotną przy planowaniu pokoju dla dzieci. Dzieci najczęściej są niezwykle energiczne i wszędzie ich pełno. Dobrze pomyśleć zawczasu, żeby nie uległy wypadkowi w czasie zabawy. Meble nie powinny mieć ostrych kantów. Wszystkie krawędzie i rogi muszą być więc okrągłe. Ponadto tworzywa wybrane do ich tworzenia powinny być miękkie, tak, żeby dziecko nie znalazło się w niebezpieczeństwie. Kiedy więc pracownik firmy oferuje szafkę dla dziecka z miękkiego materiału, nie chce on pozbyć się tandetnego towaru. Korzystnym pomysłem może być kupno skrzynki na drobiazgi dla dziecka. Każde dziecko powinno mieć takie miejsce, w którym może chować różne przedmioty. Żeby namówić je do robienia porządku, warto kupić pudełko o niecodziennym kształcie – przykładowo pirackiego kufra ze skarbem.

Kiedy maluch się zmęczy

Łóżka dziecięce to istna skarbnica pomysłów. Firmy walczą o uwagę rodziców oferując coraz to bardziej innowacyjne kształty. Można więc znaleźć łóżka w formie statku pirackiego, dinozaura czy lokomotywy. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest kupno łóżka piętrowego. Na rynku są dostępne łóżka piętrowe zarówno dla jednego dziecka, jak i dwójki. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić dużo przestrzeni. W wypadku łóżka piętrowego dla jednej osoby, rodzic ma do zagospodarowania miejsce znajdujące się pod łóżkiem. Zmieści się tam regał na książki, stolik do nauki lub np. jakiś instrument muzyczny.