Pokój dzienny – jakiego rodzaju meble bez wątpienia powinny się w nim znaleźć?

Jedną z bardziej istotnych kwestii podczas urządzania wnętrz naszego mieszkania jest bez wątpienia dobór właściwych mebli. To one wpływają na charakter i styl całego wnętrza. Szczególnie dotyczy to salonu.

Meble do pokoju dziennego, w zależności od barwy, będą wpływały na zastosowany kolor ścian w całym pomieszczeniu oraz wykorzystane dodatki. Meble do pokoju dziennego oraz krzesła do jadalni w jasnym odcieniu z całą pewnością przypadną do gustu osobom ceniącym sobie przestrzeń oraz preferującym dużo światła. Z kolei osoby ceniące klasykę oraz tradycję bez wątpienia muszą zdecydować się na ciemniejsze meble do pokoju dziennego. Tak samo osoby te powinny wybrać ciemne krzesła do jadalni, które dodadzą całej jadalni nieprzemijającej elegancji. Podczas urządzania salonu należy pamiętać, że meble mogą być dobierane zgodnie z zasadą podobieństwa do podłogi. Co znaczy to w praktyce?

salon

Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl

Meble w jasnych kolorach wykorzystujemy do jasnego tła (czyli ścian i podłóg), ciemne natomiast do tła w ciemnych kolorach. Przy takich zestawieniach powinno się pamiętać, aby wnętrze w jasnych barwach nie stało się zbyt monotonne, ciemne z kolei może zostać optycznie zmniejszone i stać się pozbawione jakiegokolwiek charakteru. Jeśli zaś krzesła do jadalni czy salonu oraz meble do pokoju dziennego zestawimy na zasadzie kontrastu do koloru ścian i podłogi, czyli połączymy jasne meble i ciemne ściany (lub odwrotnie), meble staną się ciekawym, dominującym kolorystycznie akcentem we wnętrzu.

Urządzając pokój dzienny, powinno się jednak wiedzieć, że przesada oraz zbyt duża ilość akcentów sprawią, że pomieszczenie nie będzie wyglądało estetycznie, a wręcz może być drażniące. Z tego powodu lepiej zdecydować się na meble w maksymalnie podobnej do siebie gamie kolorystycznej lub na jeden silny akcent koloru w pokoju dziennym (-> sprawdź dodatkowe informacje). Kontrast możemy otrzymać również na skutek zastosowania różnych faktur lub różnego rodzaju dekoracji ścian. Mogą to być między innymi tapety, cegły czy nawet elementy wykonane z kamienia.

Nie możesz doczekać się innych wątków? Przygotowaliśmy dla Ciebie hiperłącze do www (https://harmonyposters.pl/Liscie-c24), które da Ci możliwość, by zapoznać się z dużą porcją nowych wiadomości.

Podczas urządzania wnętrza pamiętajmy o tym, by salon był przede wszystkim miejscem przyjaznym domownikom. Zdecydujmy się więc na ulubione kolory oraz komfortowe krzesła do jadalni. W efekcie pomieszczenie będzie wygodne i przypadnie do gustu tym, którzy będą z niego korzystać.