Pokój dzienny – Umeblowanie do salonu. Sprawdź, co będzie ci potrzebne

Salon, znany także coraz nagminniej pokojem dziennym, to niewątpliwie najbardziej reprezentacyjna część mieszkania: to tutaj zapraszamy swych gości, jadamy odświętne posiłki z familią i przyjaciółmi, fetujemy ważne zdarzenia czy też po prostu spędzamy czas z krewnymi. Przez wzgląd na owe okoliczności warto zadbać o to, żeby nasz salon był nastrojowy i funkcjonalnie urządzony.

Sklepy oferuje dużą paletę mebli do salonu o różnych rozmiarach, kształtach, przeznaczeniu a także różnym designie. Meble do salonu to artykuły takie, jak dla przykładu: narożniki rozkładane (na przykład ), szafy, stoliki i krzesła, kredensy, witryny, lustra, meble pod telewizor, półeczki, stoliki okolicznościowe i wszelkiego rodzaju szafki.

Nim wyłączysz swój komputer, sprawdź jeszcze jedną publikację, ponieważ faktycznie zalecam te informacje (wphw.pl/biurka-z-szufladami), z tego powodu że zawiera ono niesamowicie pomocne informacje.

Tak ogromny wybór pozwoli państwu na zaaranżowanie salonu w dowolnym, wybranym przez siebie stylu. Proponowane przez sklepy meble do pokoju dziennego to wyroby trwałe, nietuzinkowe oraz cieszące swoim wyglądem przez długie, długie lata.

salon

Autor: Ramnath Bhat
Źródło: http://www.flickr.com

Aranżowanie salonu najlepiej zacząć od kanapy. W owej grupie mebli dają się wyszczególnić 2 prądy. Pierwszy, to nowomodne kanapy i krzesła. Wyraźnie wybijają się spośród innych. Mają troszeczkę przerysowane, nadzwyczaj teatralne postacie. Tkaniny, którymi są pokryte, nawiązują nieco do lat 50. oraz 60., zaś wzory to mocna grafika. Inny nurt to sprzęty bardziej klasyczne, proste bryły o ogromnych gabarytach proponowane przez wielu producentów. Jak wybrać tkaniny do pokoju dziennego? Listowie, kręgi, paski – wszystko w jednym pomieszczeniu w postaci wzorów i faktur.

Nie tylko się nie kłócą, ale także prezentują się harmonijnie. Łączymy różne materiały – welur, wełnę. Większość sprzętów jest prosta. Dominuje klasyka oraz nowoczesność, jakie wbrew pozorom doskonale się uzupełniają. Do tego materiały, drewno a także szkło, a więc przewaga materiałów naturalnych. Nie można pominąć milczeniem ulubionego odcienia stylistów z lat 50. – silnego różu. Oto co modne.

Wskazane jest jednakże zwrócić uwagę na to, że przy tak wyrazistych kolorach sprzętów jak też różnorodności faktur ściany powinny być kolorystycznie naturalne, tak by nie współzawodniczyły ze sprzętami – najodpowiedniej szare albo piaskowe.