Pomyśl zanim zapłacisz, czyli krótki przewodnik dla osób zamierzających zainwestować w oświetlenie typu LED

Wprowadzenie do sprzedaży oświetlenia LED-owego kompletnie przeobraziło nasze myślenie o konieczności oszczędzania energii. Chociaż żarówki ledowe kosztują 60 złotych czy nawet więcej, to jednak ich zainstalowanie może znacząco obniżyć rachunki za światło. Podczas kiedy zarządcy stacjonarnych lub internetowych sklepów z lampami chwalą właściwie wszystkie oferowane produkty, to zwykli obywatele są o wiele bardziej krytyczni i mają niekiedy zupełnie odmienne zdanie.

taśma led

Autor: Martin Ilich
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy dziesięć lat temu w sprzedaży pojawiły się energooszczędne żarówki, to zaradni gospodarze z miejsca udali się do sklepów, żeby zakupić choćby jedną taką żaróweczkę. Jednakże ówczesne żarówki oszczędzały prąd dopiero po upływie paru minut, więc kiedy pan domu świecił kinkiety tylko przez moment, to w ogóle nie oszczędzał. Natomiast nowoczesne żarówki ledowe są zbudowane w taki sposób, żeby oszczędzały od pierwszych minut.

Wybranie najlepszej żarówki LED, czyli takiej dobrze dopasowanej do potrzeb konkretnych domowników, w żadnym wypadku nie jest tak łatwym zadaniem, jak pozornie można byłoby twierdzić – gdzie kupić żarówki ledowe.

Kliknij tutaj i zobacz przykłady (https://inhouse.szczecin.pl/obiekty/sprzedaz), które też mówią o opisywanej kwestii. Znajdziesz tam informacje, które z pewnością poszerzą Twoją wiedzę w tej sprawie.

Najczęściej kupujemy przypadkowo, wedle rad ekspedientów, którzy nie zawsze mają czyste intencje, lecz pragną szybko pozbyć się niechodliwego towaru. Tymczasem w marketach budowlanych, gdzie produkty wybiera się samemu, okazjonalnie zwracamy uwagę na ważne szczegóły.
Żeby światła ledowe naprawdę przyniosły spodziewane oszczędności, trzeba zapoznać się z opiniami specjalistów. Wtedy zapewne przekonamy się, że w rzeczywistości nie za każdym razem warto kierować się podpowiedziami właścicieli sklepów. W tym opracowaniu ograniczymy się do wskazania dwóch ważnych kwestii. Otóż, gdy wytwórca podaje moc żarówki, to należy pamiętać, że w zasadzie nie można jej przyrównywać do mocy tej tradycyjnej i doskonale znanej nam żarówki.

sprawdź

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
Tak czy siak, LED-y nie rzucają tak jasnego strumienia światła, więc być może w salonie będą potrzebne dodatkowe kinkiety. Tymczasem z drugiej strony przed zakupem żarówek LED należy zastanowić się, gdzie będą wykorzystywane. Jeżeli w sypialni, korytarzyku albo schowku nieczęsto zapala się światło, to lepiej nie inwestować w kosztowne LED-y, ponieważ taka inwestycja może zwrócić dopiero za paręnaście lat.