Posiadasz w domu meble z sosny? Dowiedz się, w jaki sposób powinieneś je pielęgnować

Szeroki wybór mebli na rynku powoduje, że czasami nawet nie patrzymy na to, z jakiego drewna są wyprodukowane. Istotniejszy dla nas jest ich wygląd i to czy nam się podobają, niźli jaki gatunek drzewa producent mebli sosnowych użył do ich wyprodukowania. A to niewłaściwe podejście, gdyż drewno w zależności od gatunku i zastosowanego sposobu jego wykończeniu potrzebuje należytej pielęgnacji.

drewniana komoda

Autor: BobMacInnes
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się meble z sosny. Nie są kosztowne, a ładnie wyglądają w każdym pomieszczeniu – i w pokoju gościnnym, i w pokoju naszej latorośli, jaka pomagała nam w zakupie swojego łóżka, biurka i komody. Jeżeli pragniemy cieszyć się atrakcyjnym wyglądem naszych mebli przez długi czas, musimy je właściwie pielęgnować, tak jak już nadmieniono na początku.

Rozpocznijmy od surowego drewna, z jakiego mogą być wykonane np. piękne, rustykalne komody. Będziesz musiał 2 razy na miesiąc pamiętać, aby nanieść na nie przeznaczony do nich olej do drzewa, który wniknie w widoczne słoje oraz spowoduje, że komoda będzie świeża i zawsze gustowna. Olejowanie eliminuje drobne rysy i umacnia drzewo, więc kiedy boisz się, iż nie będziesz o nim pamiętać, zapisz sobie w kalendarzu, w które dni masz to uczynić.

Absorbujący wpis? Jeżeli tak uważasz, kliknij bez wahania ten link, gdyż w witrynie narzędzia schmith, którą tu odnajdziesz, także jest coś ciekawego.

Przy meblach woskowanych natomiast sprawdzi mleczko z woskiem, które nanosimy na bawełnianą ściereczkę.

Ostatni typ mebli, a więc meble lakierowane, z jakich mogą być zrobione na przykład stoliki RTV drewniane, można oczyścić preparatem ze środkiem antystatycznym. Nie tylko pielęgnuje meble, ale także zapobiega gromadzeniu się kurzu, co z pewnością docenimy na przestrzeni tygodnia, gdy dostrzeżemy, iż meble ciągle są czyste. Szybciej zakurzy się telewizor, niźli nasz stoliczek z sosny – polecany serwis.

meble do kuchni

Autor: John Greenfield
Źródło: http://www.flickr.com
Jak spostrzegłeś mebli sosnowych nie wystarczy przeciągnąć ściereczką, aby zebrać z nich kurz. Potrzebują odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych, bez których mogą szybko stracić na swojej urodzie. Dlatego pamiętaj o zaprezentowanych zaleceniach, a twoje meble będą w znakomitym stanie.

Podobne zabiegi będą konieczne przy innych rodzajach drewna, lecz w przypadku jakichkolwiek wątpliwości za każdym razem możesz zapytać sprzedawcy, jakie zabiegi będą potrzebne, by zachować dobry wygląd mebli – najlepszy producent mebli sosnowych.