Problemy ze snem ma coraz więcej osób

Cały stres dnia codziennego daje o sobie znać akurat w nocy. Niekiedy nie możemy zasnąć niezwykle długo, czasem zasypiamy, ale nasz sen bywa niespokojny i budzimy się co pewien czas, a w rezultacie rano czujemy się totalnie wyczerpani.

Salon w stylu industrialnym

Autor: Magdalenie Borowiak
Źródło: B.M. Polska Sp. z o. o.
Nie pomaga ani wygodna poduszka, ani przewietrzenie pomieszczenia przed snem. Wszystko bywa niezadowalającym zabiegiem do tego, by porządnie się wyspać i wstać zrelaksowanym i w pełni sił. Po jakimś czasie sięgamy po suplementy, które pomagają spokojnie zasnąć, lecz na dłuższą metę i to nie bywa dobrym rozwiązaniem. Organizm przyzwyczaja się do nich i potem bez nich już się nie obejdziemy – po co nam to? Ty także masz takie problemy? Na początku było niewygodne łóżko, następnie nie taka poduszka, innym razem kołdra? To nie w nich tkwi Twój problem, lecz w samej Tobie. Czy przed pójściem spać rozmyślasz o wszystkich pracach, które musisz wykonać kolejnego dnia? Trapi Cię jakiś problem, być może nawet błahy, ale nocą rośnie do rangi tragedii ? Takie rzeczy właśnie zakłócają nam spokojny sen. Nie poduszka, nie łóżko, ale nasze zdenerwowanie i brak umiejętności wyzbycia się stresu. Zamiast więc stale wymieniać wyposażenie sypialni, zapisz się na jogę, pospaceruj wieczorem, albo nawet pobiegaj – a bardzo szybko dostrzeżesz, iż faktycznie można szybko zasnąć , przespać całą noc i wstać zupełnie wypoczętym. Nie myśl na wieczór o niemiłych sprawach, lecz o czymś przyjemnym.
mycie okien
Spróbuj się zrelaksować przed pójściem spać, nie oglądaj filmów trzymających w napięciu – one też potrafią podświadomie rozbudzić w nas niepokój.

Najlepiej, by telewizor zniknął z sypialni. Sama zauważysz, iż absolutnie nie potrzebujesz witamin, aby szybko zasnąć i wstać całkowicie zrelaksowaną.