Projekt kuchni bez wad

Plan kuchni musi opierać się na sprawdzonych podejściach. W znakomicie zaaranżowanej kuchni bez kłopotu pomieścisz wszystkie urządzenia, przygotujesz posiłki.

lampa

Autor: Duravit
Źródło: Duravit

Drzwi DOMINO

Autor: INVADO
Źródło: INVADO
Sposób urządzenia pomieszczenia kuchennego najlepiej będzie planować już na etapie planu. Mamy wtedy możliwość opracowania wspólnie z projektantem takiego rozkładu, który będzie bliski naszym wyimaginowaniom o kuchni idealnej. Jako inwestorzy mamy wówczas wpływ na stosunki planowanego wnętrza, układ drzwi oraz okien i odpowiednie rozprowadzenie instalacji. Jeżeli decydujemy się na projekt gotowy kuchni albo mamy zamiar wprowadzić się do istniejącego domu czy mieszkania, nim zamówimy nowe meble (meble młodzieżowe dla dziewczynki) jak też urządzenia, powinniśmy sprawdzić, czy oferowana aranżacja zapewni nam wygodę – i ewentualnie opracować inną. Może się to wiązać z nieodzownością większych zmian, takich jak modyfikacja układu murów lub umieszczenia niektórych otworów. Niekiedy kuchnia przed urządzeniem wydaje się dużym pomieszczeniem, w jakim bez trudu znajdzie się powierzchnia dla wszelkich przewidywanych przyrządów, a na etapie aranżacji ni stąd ni zowąd okazuje się całkowicie nieustawna. Mimo, zdawałoby się, nadwyżki wolnej przestrzeni nie ma gdzie ustawić lodówki, a większość przyrządów po zamontowaniu wywołuje odczucie niedopasowanych. Takowa kłopotliwa niespodzianka może znaczyć, że z początku popełniono jakiś błąd projektowy.
lampa

Autor: Technolux
Źródło: Technolux
Nie ma wielofunkcyjnego wzorca na bezbłędny projekt kuchni.

Całkiem innej kuchni potrzebują domatorzy kochający kucharzyć, innej – gospodarze często przyjmujący gości. Błogą atmosferę stworzy lampa powieszona ponad stolikiem.