Projekt pokoju dziennego

Salon to pomieszczenie, w jakim będziesz odprężać się, spędzać czas z rodziną. Projekt salonu nie powinien być zatem stworzony jedynie z myślą o jego wyglądzie.
Wybierając projekt, miej na względzie usytuowanie dojazdowej drogi.

fotele
Perfekcyjna sytuacja to taka, jeśli wjazd na działkę jest położony od północy. Pokój dzienny wraz z tarasem może się wtenczas znaleźć na tyłach budynku, zatem od południowej strony. Wnęki okienne pokoju dziennego wychodzące na zachód pozwolą skorzystać z pełnego słoneczka. Doskonale byłoby, gdyby okna pokoju dziennego wychodziły na ogród. W pokoju dziennym powinno się znaleźć szerokie wyjście na taras, z którego możemy dostać się do ogródka. Najlepiej, kiedy zostało uplanowane na granicy dwóch zon, przykładowo jadalnianej a także wypoczynkowej. Kiedy przez pokój dzienny biegną trasy łącznościowe prowadzące do pomieszczeń technicznych, obniża to jego rangę jak też możliwości aranżacji. Częste przechodzenie domowników przez salon przeszkadza tym, którzy akurat bawią w pokoju dziennym.
wygląd

Autor: Calvado.pl
Gdy metraż pokoju dziennego jest mały, natomiast powierzchnia przeszkleń pokaźna, problemem jest zbyt nieduża ilość ścian, przy których można ustawić sprzęty. W materii mebli też trzeba zachować rozwagę – nadto wielka ich liczba może przytłaczać.

Pokrewny serwis opublikował zbliżone artykuły. Jeżeli Cię one intrygują, to kliknij tu oraz zobacz więcej porad w serwisie pracy, którą tam znajdziesz.

W zagraconym pomieszczeniu ciężko się poruszać jak też utrzymać ład. Najważniejsza jest komfortowa kanapa jak też fotele. Wielkość mebli trzeba dopasować do rozmiarów pomieszczenia. Istotne jest również należyte rozmieszczenie sprzętów.

Kiedy nie zachowasz należytej odległości pomiędzy telewizorem a sofą (minimum trzy przekątne telewizora), oglądanie TV będzie nas przyprawiać o boleść głowy. Ważne jest też odsunięcie oprzyrządowania RTV od paleniska.