Projektant schodów i balustrad

Schody i balustrady to istotne części, które należy odpowiednio dobrać w czasie wykańczania domu. Najistotniejszą rzeczą, o której nie należy zapominać, jest rzecz jasne trafne dostosowanie ich do całości wyglądu pomieszczeń.

Nie należy dopuścić do czegoś takiego, że cztery kąty są zaaranżowane w stylu minimalistycznym, dużo w nich elementów szklanych, a schody i balustrady (Propozycja: ) stylizowane na zabytki. Ciężko wskazać coś bardziej kiczowatego, niż właśnie takie dziwaczne połączenia. O ile nie wyróżniasz się dużym talentem przestrzennych, lepiej wybierz ujednolicenie projektu. Ekstrawaganckim i trafnym pomysłem mogą być schody zabiegowe projekt SD.

schody

Niesamowicie widowiskowym dodatkiem w twoim mieszkaniu mogą być schody spiralne. Umieją one nadać lokum oldskulowy klimat, który przypomina stylowe dworki z XIX stulecia. Jeżeli postawisz na właśnie takie starodawne schody spiralne projekt (zobacz indywidualne projekty schodów) SD, musisz zaaranżować resztę mieszkania w analogicznym stylu. Wybornym rozwiązaniem jest zakup zestawów zabytkowych mebli.

O ile nie możesz sobie pozwolić na takie nabytki (zabytki są bardzo drogie), kup mniej kosztowne meble dzisiejsze, stylizowane na stare. Wiedz, że nie tylko meble muszą być tu wykonane w wiktoriańskiej manierze – takie powinny również być wszelkie, nawet drobne akcesoria. Zainwestuj zatem w stylowe zastawy obiadowe, które będą się znakomicie komponować z dużym stołem, wykonanym z twardego dębu.

Jeśli masz w domu małe dziecko, musisz bezwzględnie pamiętać o jego bezpieczeństwie. Dom, w którym znajdują się schody (zwłaszcza strome), to problem dla każdego opiekuna. Z tej przyczyny przy zamawianiu schodów do domu nie zapominaj, by postawić na taki model, który ma prawidłowo ulokowane i mocne barierki. Efektywnym pomysłem, który ochroni malucha przed kontuzjami, jest skrupulatne wyłożenie schodów miękkim materiałem – ważne jest, by przykryć wszelkie ostre kanty.