Projekty na intrygującą aranżację niedużych wnętrz

W sporych wnętrzach naturalnie posiadamy większe pole do popisu, jeśli chodzi o aranżację wnętrz. W przypadku małych pomieszczeń powinniśmy uważać, by nie zagracić wnętrza za wieloma dodatkami. Nie tylko będzie to niezwykle niepraktyczne, lecz również nieestetyczne, wręcz komiczne. W małych wnętrzach przezornie musimy także wybierać odcienie, w szczególności te żywe oraz niesłychanie intensywne.

okno

Autor: OKNOPLAST Sp. z o.o.
Źródło: OKNOPLAST Sp. z o.o.

Nie znaczy to jednak, że niewielkich wnętrz nie da się urządzić z pomysłem. Wręcz przeciwnie, pomysłów aranżacyjnych, jakie znakomicie będą pasować do niewielkich wnętrz jest multum! Na początek powinno zastanowić się nad tym, w jaki sposób optycznie zwiększyć małe pomieszczenie. Postawmy na jasną kolorystkę ścian, jasne oświetlenie, oraz także lustra.

Połączenie tych trzech rzeczy bezsprzecznie sprawi, że pomieszczenie będzie zdawać się większe. Jeżeli chodzi o umeblowanie, to wskazane jest zastanowić się nad meblami na wymiar. Możemy zamówić choćby szafy wnękowe na wymiar, które uchronią miejsce w mieszkaniu, i zarazem będą użyteczne i skuteczne. Zamiast dużych, klasycznych mebli, wybierajmy mniejsze meble współczesne, jakie nieraz są nadzwyczaj pojemne i nie zabierają dużo drogocennego miejsca. Jeżeli pragniemy dodać pomieszczeniu trochę nieszablonowości, zdecydujmy się na fototapety, które cudownie nadają się do różnorodnych wnętrz, także tych niedużych.

Właściwym pomysłem jest użycie fototapet przestrzennych, czyli fototapet 3d, jakie bezzwłocznie powiększą całe pomieszczenie. Fototapety przestrzenne bajecznie będą wyglądać w niedużym salonie czy też niewielkiej kuchni, nie tylko powiększą wnętrze, ale także znakomicie je ożywią. Więcej tu: opis.

Kolejnym fascynującym pomysłem do niedużych wnętrz są puchowe, delikatne dywany. Dywan nie musi pokrywać pełnej podłogi pomieszczenia, zdoła to być niewielki dywanik, który doda wnętrzu multum uroku. Powinno się wybierać dywany w klarownych kolorach czy też ciepłych odcieniach, jakie spowodują, że niewielkie wnętrza będą bardzo przytulne. Dla zainteresowanych tematem: tu info.

przykładowa aranżacja wnętrza

Autor: tapetenpics
Źródło: http://www.flickr.com

Zastosujemy również takie dodatki, jak na przykład gustowne świeczki, wazon (warto sprawdzić – galeria decor wazon porcelanowy) z kwiatami, mała lampka na stoliku – te wszystkie malusieńkie elementy spowodują, że wnętrze nie będzie nudne, wprost przeciwnie nabierze charakteru i niezwykłej oryginalności. Rzecz jasna pamiętajmy o tym, by wszystkie dodatki były wykorzystywane z należytym umiarem.