Proste sposoby na niedużą łazienkę

Aranżacja niewielkiej toalety w ergonomiczny jak też funkcjonalny sposób, bez rezygnowania z wszelkich udogodnień może być ogromnym wyzwaniem.
Istnieje wiele metod, przy zastosowaniu których nieduża łazienka będzie sprawiać wrażenie przestronnej a równocześnie nie braknie w niej niezbędnego wyposażenia.

Pierwsza metoda dwa w jednym – Wanna + natrysk. Najlepsza opcja, gdy nie można pozwolić sobie na wygospodarowanie miejsca dla dwóch łazienek w domku, natomiast chcemy posiadać i jedno i drugie. Dzięki takiemu wyjściu, w jednej niewielkiej umywalni mamy do dyspozycji różne możliwości kąpieli zostawiając przy tym dość dużo miejsca dla innego ekwipunku. Współcześnie na rynku dostępne są rozmaite rodzaje prysznicowych wanien i na pewno do każdego rodzaju umywalni znajdziemy coś stosownego. Nad wanną sugeruję zamocować uchwyty na suszarkę, taka suszarka umieszczona ponad wanną nie zajmie na próżno naszej cennej powierzchni.
zbliżenie - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Ważne będą także odpowiednie meble łazienkowe. Nie może być ich za wiele, tylko tyle aby schować nieodzowne drobiazgi. Im mniej kosmetyków na widoku, tym umywalnia bardziej uporządkowana. Doskonałym wyjściem jest np. umieszczenie przestronnych szuflad na kosmetyki, szczotki do włosów a także suszarkę bezpośrednio pod umywalką.

Gdy już przeanalizujesz ten tekst, równie wciągająca okaże się ta oryginalna wiadomość (https://furmeb24.pl/28-narozniki-z-funkcja-spania), ponieważ zawiera zbliżone dane na prezentowany temat.

Świetnym pomysłem jest też „niewidoczna” szafka za lustrem bądź szafka ponad zabudową stelaża WC. Powstały w ów sposób schowek na ręczniki możemy sprytnie skryć, zabudowując stelaż WC takim samym materiałem, z którego zrobione zostały przody szafki.

W niewielkich toaletach nierzadko odchodzi się od stosowania brodzików na rzecz odwodnień liniowych, jakie idealnie „wtopione” w nawierzchnię posadzki pozwalają zyskać ponadprogramowe centymetry w umywalni.