Proste surowce używane do produkcji mebli industrialnych

Nowoczesnym ludziom znużyły się już przeciętne meble osiągalne w każdym salonie. W ostatnim czasie coraz to częściej mówi się o stylu loftowym. Nawet jeśli nasze mieszkanie nie dopełnia klasycznej definicji loftu, to entuzjastycznie wdrażamy poszczególne akcesoria i meble loft.

styl industrialny

Autor: Grupa Archicom
Źródło: Grupa Archicom
Ludzie ochoczo nabywają komody i regały loftowe, stoliki industrialne i ławy. Wyposażają nimi salony i jadalnie. Surowe surowce takie jak drewno mango i metal wspaniale kreują się z przytulnymi poduszkami. To szybki i tani sposób tworzenia współczesnych wnętrz. Współcześnie projektanci doceniają zwykłe i nieco zgrzebne surowce.

Szalenie nam miło, że poświęciłeś swój czas, żeby przeglądnąć ten wpis. Jeśli czujesz ochotę na inne, to kliknij odnośnik (http://kabus.pl/) i przenieś się do kolejnej strony.

Nikogo nie zdumiewają podstarzałe, zniszczone komody, stół ze starym blatem, to walor modnego salonu. W jadalni królują stoliki z betonu, lub grubego skromnego drzewa nad którymi dumnie cechują swoje uroki podrdzewiałe lampy loftowe. Znaczne obszary, wysokie pomieszczenia i minimalistyczne dekoracje, to podstawowe cechy kierunku industrialnego. Cieszy się on ciągłą renomą zarówno w przestrzeni ogólnej, jak i we wnętrzach mieszkalnych. Jest to trend dla tych, którzy uwielbiają miejskie życie, jego surowość i nietuzinkowość, i chcieliby przedłożyć wielkomiejski szyk do swojego mieszkania. Półproduktem znamiennym dla stylu industrialnego (zobacz: styl industrialny) jest metal, od chromowanej stali, po stare miedziane blachy. Z metalu robi się zarówno meble, jak i lampy, także składniki dekoracyjne. Symbolem znamiennym stylu industrialnego są ceglane ściany. Jeżeli ściana z cegły nie wchodzi w grę, warto zdecydować się na kafelki udające układ cegieł, albo fototapetę prezentującą stary mur. Cegłom winien akompaniować beton, wyjątkowo atrakcyjnie przedstawi się betonowa podłoga w kuchni, albo w łazience.

W lofcie (zobacz: loftowe) beton może uwidocznić się także na ścianach. Meble industrialne wyśmienicie sprawdzą się w rozmaitych stylach. Warto poszukać ich w sklepach ze starymi sprzętami, albo na aukcjach online. Idealnym wyborem będą metalowe szafki na okrycia, obrotowe taborety, lub stoliki warsztatowe. W domu w stylu industrialnym muszą dominować kolory neutralne, szarości, brązy, biele, czernie i intensywne, ceglaste czerwienie. Aranżację jest możliwość jednak urozmaicić barwnymi akcentami w mocnych, nasyconych barwach.