Prysznic czy wanna – odwieczny dylemat osób wykańczających i projektujących łazienkę o niedużej powierzchni.

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń we wszystkich domach, dlatego też warto podczas jej urządzania zadbać o to, żeby była jak najbardziej funkcjonalna i wygodna. Oczywiście bardzo dobrze by było, jeżeli łazienka ma na tyle dużo powierzchni, aby bez żadnego kompromisu można pomieścić w niej wszystko, co potrzeba. Jednak szczęście takie niestety nie każdy ma, wszyscy pozostali w jakiś sposób ograniczani są dostępną powierzchnią.

Parawan nawannowy Standard 3

Autor: Aquaform
Źródło: Aquaform

Dotyczy to szczególnie mieszkańców bloków wielorodzinnych, bo w nich niestety te pomieszczenia nie mają zbyt dużego metrażu. Z tego też powodu w wielu przypadkach konieczny musi być kompromis i wybór między prysznicem a wanną. O tym, co jest praktyczniejsze i lepsze, dyskutowano już niezliczoną ilość razy i tak naprawdę każdy sam powinien podjąć decyzję, co mu będzie bardziej odpowiadało. I prysznic (złota kabina prysznicowa) i wanna ( wpis) mają swoje plusy i minusy, i przed ostateczną decyzją należy wszystko bardzo dobrze przemyśleć, bo późniejsza zmiana będzie kłopotliwa i niestety dość kosztowna.

Wielu ludzi twierdzi, że wanna będzie się lepiej sprawdzać, w szczególności w mieszkaniach, w których mieszkają małe dzieci. Ostatnio coraz popularniejsze jest jednak rozwiązanie, pozwalające na to, żeby pozostawiając funkcjonalność tradycyjnej wanny cieszyć się z możliwości, jaką oferuje prysznic ( wpis). Na brzegu wanny da się bowiem zamontować odpowiedni parawan, pełniący dokładnie taką samą funkcję, jak ścianka kabiny, czyli zabezpiecza łazienkę przed zachlapaniem.

Parawany nawannowe są coraz popularniejsze, tak bardzo że coraz większa liczba producentów zaczyna robić wersje przeznaczone do konkretnych rodzajów wanien. Montaż takiego parawanu jest bardzo prosty, wystarczy przykręcić go jedną stroną do ściany, a dolną część przykleić do górnej powierzchni wanny. Parawan nawannowy da się bardzo łatwo złożyć, i wtedy wanna będzie mogła służyć w taki sposób, do którego została zaprojektowana – jest to kolejna bardzo ważna zaleta takich parawanów, przez co są one tak bardzo popularne.