Przeciwieństwa – sposób na aranżacyjny banał

Tym, co decyduje o klimacie domu i samopoczuciu domowników w jego otoczeniu, jest harmonia. Spore grono osób tworzących wygląd swojego domu szuka jej w symetrycznych formach, monochromatycznej kolorystyce oraz jednolitych wykończeniach. Czy aby właściwie? Okazuje się, że również kompozycja oparta na kontraście może tworzyć komfortową strefę, w której odnajdziemy upragniony spokój, a dodatkowo odkryjemy skuteczny sposób na aranżacyjną monotonię.

mieszkanie

Źródło: pixabay.com
Stonowane stylizacje kojarzone są z pomieszczeniami oferującymi domownikom należytą równowagę. Złagodzony wystrój stanowi źródło wyciszenia. Gdy jednak ożywić wyraz naszego lokum, jedną z metod często stosowaną przez współczesnych dekoratorów jest wprowadzenie do wnętrza kontrastu. To idealne rozwiązanie dla osób odważnych, preferujących oryginalne stylizacje. Kiedy jednak obawiamy się zestawień takich jak na przykład zieleń z czerwienią, udanym kontrastującym, ale i bezpiecznym zestawieniem jest biel i czerń.

Umiejętne zestawianie przeciwieństw wymaga nie lada wyczucia estetycznego. Kiedy samodzielnie nie czujemy się na siłach, aby zabrać się za taką kreację, wystarczy wprowadzić w wyszukiwarkę internetową hasła takie jak: “aranżacje wnętrz Katowice” lub “projekty wnętrz Katowice”, a następnie poszukać inspiracji wnętrzarskich czy firmy, która wprowadzi do wymarzonego domu prawo kontrastu (ta firma zajmuje się aranżacjami). Jak głosi przysłowie, przeciwieństwa się przyciągają. Ciekawi i inspiruje to co inne, nieoczywiste.

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na interesujący Cię dział, zapewne zda się tu bieżąca treść (https://www.kanownik.pl/785,stoly.html). Zachęcamy do odwiedzenia naszej witryny, tam zgłębisz swoje obeznanie.

aranżacja mieszkania

Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com
Zbliżona zasada obowiązuje w projektowaniu naszego mieszkania. Za pomocą kontrastów możemy wykreować przestrzeń nieoczywistą, lecz zbudowaną z symbiotycznego połączenia na pozór zupełnie nieprzystawalnych cech. Oglądając wyniki wyszukiwania pod wskazanymi wyżej hasłami: “aranżacje wnętrz Katowice” i “projekty wnętrz Katowice” przekonamy się, że kontrastujące tony to aktualnie jeden z najbardziej cenionych zabiegów stosowanych we wnętrzach (sprawdź Toka Home). I taka właśnie przestrzeń przyciąga bardziej aniżeli konwencjonalne stylizacje. Zwróćmy uwagę jednocześnie, że wbrew pozorom, przy użyciu kontrastów może powstać przemyślana oraz spójna aranżacja.