Przygotowujesz pokój dla potomka? Zdecyduj się na takie łóżeczko dla dzieci, by bez problemu zmieściło się nawet w małym mieszkanku

Mieszkając w gigantycznym domu jednorodzinnym zwykle nie ma problemu z niewielką ilością pomieszczeń. Budując dom najczęściej myśli się o tym, by wyodrębnić pokoje dla potomków, jakiego nie ma w dalszym ciągu na świecie.

Łóżko piętrowe

Źródło: www.flickr.com
Duży dylemat mają małżeństwa, jakie żyją w bloku, dlatego że tam na pewno nie uda nam się zorganizować dwóch osobnych pokoi dla dzieci. Mieszkania w bloku mają zwykle około 50 metrów kwadratowych , a w ich skład wchodzi pomieszczenie z aneksem kuchennym, łazienka oraz jeden czy też maksymalnie dwa pokoje. Z tego powodu nie ma szans, żeby dzieciaki miały oddzielne pokoje. Dlatego też dopóki jedno z dzieci jest malutkie można nabyć łóżko piętrowe 3 osobowe, na którym na dole mieści się materac dwuosobowy dla rodzicieli, z kolei na piętrze jest jedno miejsce do spania dla naszego dzieciaka. Jest to fantastyczne wyjście, ponieważ rodziciele mają swojego potomka stale pod kontrolą i nie muszą notorycznie do niego zaglądać w drugim pokoju.

Tego typu stelaże zdecydowanie częściej pokazują się w stacjonarnych marketach meblowych. Jednak gdy mielibyśmy kłopot z ich nabyciem możemy przeglądnąć sklepy internetowe, gdyż tam z całą pewnością wyszperamy taki jaki nas interesuje. Takie stelaże posiadają jeszcze jedną niezmiernie istotną zaletę, a mianowicie to, że da się je rozebrać tak, iż zostanie wyłącznie podwójne łoże dla pary, a górna część może być przeniesiona do innego pomieszczenia. Dlatego też dobrze jest zainwestować w łóżko piętrowe 3 osobowe, jeżeli mamy malutkie dziecko.

łóżko piętrowe

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście jeśli żyjemy w domu i mamy sporo miejsca, by postawić oddzielne łóżeczka dla dzieci będzie to z pewnością zdecydowanie wygodniejsze. Od samego początku powinniśmy zostawić puste pomieszczenie, aby potem urządzić je na pokój dziecinny. Warto jest zdobywać takie łóżeczka dla dzieci, aby mogły one posłużyć choć przez parę lat, a nie zaledwie przez rok czy dwa. Komfort spania naszych dzieci winien być dla nas najistotniejszy, ponieważ dobór adekwatnego materaca i łoża spowoduje, iż nasze pociechy nie będą miały w przyszłości kłopotów z kręgosłupem. Z drugiej strony nabywając artykuł najwyższej jakości, możemy być przeświadczeni, iż będziemy mogli wykorzystać takie łóżeczko dla naszego następnego noworodka lub sofy puszman będziemy mogli oddać go w prezencie naszym najbliższym, którzy spodziewają się dziecka.