Ręczniki, które jako zwykłe przedmioty codziennego użytku stanowić mogą ozdobę lub szpecić wnętrza.

Ręczniki kolorowe
Wystrój łazienki to nie tylko bardzo modne płytki i designerskie meble. Bardzo istotnym elementem wchodzącym w skład łazienkowego wyposażenia są na pewno ręczniki. Wiszące, złożone albo zwinięte w rulon i czekające na swoją kolej, zależnie od jakości i kolorystyki, mogą ozdobić lub oszpecić wnętrze. Pozaciągane, wyblakłe ręczniki lepiej będzie dyskretnie schować, niż eksponować na widoku. Nic bowiem bardziej nie psuje wizerunku, niż mocno zużyte, a tym bardziej brudne przedmioty higieniczne.

półka z ręcznikami
Źródło: http://www.flickr.com

A w takim przypadku niestety łatwo o taką sytuację. Ręcznik jest bowiem jednym z najbardziej intensywnie użytkowanym przedmiotem higieny osobistej. Trzeba w niego wytrzeć ręce po każdym umyciu, osusza świeżo myte włosy i opatula ciało po wyjściu z kąpieli. Dobrze jest, jeżeli ręczniki będą miały swobodnego wysychania po każdym zamoczeniu. To zapobiega pleśnieniu i pozwala na znacznie dłużej zachować ich dobry wygląd i zapach. () W praktyce bardzo różnie z tym bywa, bowiem w łazience bez stałego dostępu powietrza nie będzie wystarczająco sucho, aby woda mogła szybko wyparować. Jeżeli będzie mała, a domowników trochę więcej, zazwyczaj ręczniki są umieszczone jeden przy drugim, co także może utrudnić ich odpowiednie schnięcie. To powoduje szybsze zużycie. Tu więcej na temat: link.

Kupując nowe ręczniki, warto wziąć pod uwagę nie tylko kolor i wzór, ale też przędzę, z której są zrobione.

Niniejszy artykuł ma interesujące dane na prezentowany wątek – jeżeli masz ochotę zdobyć więcej wpisów, to odwiedź stronę firma budowlana, która przedstawia podobne problemy.

Zależnie od przeznaczenia i intensywności stosowania, wybrać można odpowiednie materiały tak, żeby ręczniki mogły dobrze spełniać swoje zadanie. Najbardziej popularne ręczniki bawełniane dostępne są w wielu różnych grubościach i różnorakich splotach.

Jeśli tego rodzaju tematyka jest dla Ciebie ważna, to śmiało zerknij na serwis (https://pranieexpress.pl/pranie-tapicerki-samochodowej-poznan/), który bez wątpienia też przyciągnie Twoją uwagę!

Cieńsze ręczniki będą szybciej wysychać, zaś grube schną zdecydowanie dłużej.

ręczniki
Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak te ostatnie doskonale będą wchłaniać spore ilości wody, więc bardzo dobrze sprawdzają się do wytarcia całego ciała na basenie lub po kąpaniu. Do wytarcia rąk powinny wystarczyć zatem mniejsze i cienkie ręczniki. Dostępne na rynku ręczniki z przędzy wiskozowej są dużo lżejsze i zwykle dość cienkie. Świetnie sprawdzą się w podróży, bo nie zajmują wiele miejsca w walizce.