Remontujemy łazienkę – czytaj na ten temat nieco więcej

Kabina prysznicowa to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie lubią długich kąpieli w wannie. Szybki prysznic rano lub wieczorem, również może być świetnym relaksem po ciężkim. Istnieją coraz nowsze rozwiązania, które sprawiają, iż można także pogodzić upodobania do kąpieli w wannie jak i pod prysznicem.

Kabina prysznicowa i wanna w jednym to dobre rozwiązanie, które może się sprawdzić, kiedy mamy niewielką łazienkę, którą trudno jest wyposażyć. W tym przypadki można zastosować kabiny nawannowe. Świetnie sprawdzą się np. kabiny Deante, które możemy idealnie dopasować do wanny i wnętrza, w jakim się znajdują. Można skorzystać z gotowych rozwiązań, jakie wystarczy skomponować z naszą wanną, natomiast jeśli jej kształt bądź rozmiary nie są typowe, taki typ kabiny możemy wykonać na indywidualne zamówienie. Kabiny prysznicowe nawannowe, zwane również inaczej parawanami, mogą być również przesuwane, wahadłowe lub harmonijkowe. Przesuwane można z łatwością dopasować praktycznie do każdej wanny, montuje się je z pomocą specjalnych prowadnic, do jakich przymocowane są części stałe oraz przesuwne.

W parawanach wahadłowych, montażu dokonuje się do ściany, lecz ów rodzaj kabiny sprawdza się tylko, jeżeli posiadamy wannę prostokątną. W wypadku prysznicowej kabiny, zbędne jest montowanie specjalnych prowadnic.

łazienka

Autor: Domino
Źródło: Domino

Montując w swojej łazience kabiny nawannowe, warto zwrócić uwagę na to, by dokładnie je zainstalować. W innym wypadku może pod nie podchodzić woda a przez to nie będą właściwie spełniały swojego zadania. Za sprawą możliwości posiadania wanny oraz prysznica, można pogodzić oczekiwania całej rodziny. Kabiny nawannowe Deante, doskonale wpasują się nawet w niezbyt dużą przestrzeń, sprawiając, iż nie trzeba będzie rezygnować z interesujących nas rozwiązań. Parawany nawannowe wykonywane są z materiałów szklanych lub tworzywa plastikowego. We wstępnym projekcie łazienki, w którym chcemy zastosować opisywane rozwiązanie, musimy uwzględnić komfortowe poruszanie się, otwieranie drzwi, pozostawienie przestrzeni na wejście do wanny wanny jelenia góra w swobodny oraz bezpieczny sposób.

Aby zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa, parawany wykonywane są z odpowiednio przygotowywanych materiałów, jak na przykład hartowane szkło. Stworzone z tych materiałów kabiny nie musza być wcale nudne. Mogą być przezroczyste, ale również zapewniające osłonę w postaci przydymianego lub matowego materiału. Dla osób chcących dopasować je do swojej łazienki, istnieje możliwość doboru kabiny w odpowiednim kolorze bądź o ciekawym wzornictwie.