Rodzaje drzwi do mieszkania

Drzwi odgrywają niezwykle istotną rolę w życiu codziennym oraz w każdym mieszkaniu. Istnieje wiele typów drzwi, a każdy z tych rodzajów ma odrobinę inne zadania. W pierwszej kolejności wyróżnia się drzwi wewnętrzne i wejściowe. Jeżeli chodzi o drzwi wejściowe, to przede wszystkim mają zapewniać bezpieczeństwo właścicielom. Są więc zazwyczaj o wiele bardziej wytrzymałe niż pozostałe drzwi w domu.

Stworzone są też z bardziej wytrzymałych materiałów. Jeżeli chodzi o drzwi zewnętrzne (polecam te drzwi zewnętrzne), bardzo istotne są zabezpieczenia tam zamontowane. Na dzień dzisiejszy nie może to być już prosty jeden zamek. Najbezpieczniej będzie zastosować specjalne zamki patentowe, tworzące dobrej jakości zabezpieczenie przed włamaniami. Oprócz tego również stopień zaawansowania i typ zamków zależeć będzie od tego, co znajduje się w środku. Odmienny zamek wykorzysta się do domu jednorodzinnego zlokalizowanego na uboczu, a inny przykładowo w drzwiach banku.

zamek

Autor: Bella Linea
Źródło: Bella Linea

Po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową hasła „drzwi wewnętrzne Warszawa” otrzymuje się dużo wyników. Biorą się one najczęściej z witryn producentów drzwi, którzy na tych stronach prezentują swoje produkty. Na stronach tego rodzaju znajdują się wiadomości na temat typów drzwi, ich opis oraz zasady funkcjonowania. Drzwi wewnętrzne, jak sama nazwa podpowiada, to takie, które umieszczone są wewnątrz domu lub mieszkania. Ich zadaniem jest zatem głównie oddzielanie poszczególnych pokojów.

Atrakcyjna wiadomość? Jeśli tak uważasz, poza tym wejdź na ten odsyłacz – odnajdziesz o wiele więcej w ofercie (http://timex.com.pl/rozwiazania-do-biur/), która dotyczy rozpatrywanej tutaj tematyki.

Nie wymagają więc zabezpieczeń, jak to jest w przypadku drzwi wejściowych. Zwykle tylko część drzwi wewnętrznych jest zamykana; są to zazwyczaj drzwi łazienkowe, które wyposaża się w nieskomplikowany zamek. Charakterystyczny typ stanowią drzwi do kuchni i łazienki. Drzwi kuchenne bardzo często posiadają grubą szybę. Drzwi do łazienki z kolei zwykle posiadają zamek, a także wywietrzniki, przez które wydostaje się para wodna.

przedpokój

Autor: Stolbud Włoszczowa
Źródło: Stolbud Włoszczowa

Na polskim rynku istnieje wiele firm, zajmujących się produkcją drzwi. Dużo z nich wytwarza także okna czy schody. Jedną z najbardziej znanych firm jeżeli chodzi o drzwi jest Gerda (drzwi firmy gerda na drzwi.pl). Towary tej marki kojarzone są z trwałością, a co najważniejsze ze specjalistycznymi, ciężkimi do pokonania zabezpieczeniami. Dlatego tak często wyszukiwane w Internecie są frazy w rodzaju „drzwi Gerda Warszawa”.