Rodzaje wewnętrznych i zewnętrznych drzwi jakie się montuje w naszych domach i mieszkaniach.

Drzwi są istotnym elementem wyposażenia domów oraz mieszkań, pełnią one nie tylko funkcję użytkową, ale również ozdobną. Generalnie drzwi dzieli się na dwie główne odmiany, to znaczy drzwi zewnętrzne i wewnętrzne.

drzwi do domu

Autor: INVADO
Źródło: INVADO

Mimo że wszystkie nazywają się drzwiami, to jednak różna będzie ich budowa, użyte materiały i przede wszystkim przeznaczenie. Drzwi zewnętrzne chronią środek mieszkania albo domu przed czynnikami zewnętrznymi i nieproszonymi gośćmi, więc powinny być zrobione porządnie i solidnie. W domach przeważnie montuje się drzwi zrobione z drewna, często z szklanymi szybkami, które dają im dużo stylu. W przypadku mieszkań raczej szklanych elementów się nie spotyka, tu królują pełne wersje zrobione z drewna lub stali. Podczas wyboru drzwi zewnętrznych bardzo ważne jest, aby posiadały one odpowiedni poziom zabezpieczeń. Zamek musi być atestowany, ciężki do sforsowania, powinny też posiadać bolce przeciwwłamaniowe oraz jedną ze ścian z blachy, utrudniającą ich wyważenie.

Z kolei drzwi wewnętrzne zasłaniają jedynie poszczególne pomieszczenia, więc przy nich solidne zamki i grube ścianki raczej nie są potrzebne. drzwi wrocław stosowane w środku mieszkań można generalnie podzielić na cztery podstawowe rodzaje.

Jeżeli zainteresował Cię prezentowany w tym serwisie tekst, śmiało przeczytaj ponadto towarzyszące informacje (www.crocushill.pl/) – one również są warte zainteresowania.

Najbardziej popularne są typowe drzwi ze skrzydeł, wieszane w futrynie i otwierane na jedną ze stron.

drzwi wrocław

Autor: Porta KMI Poland
Źródło: Porta KMI Poland

Oferowane są one w kilku wymiarach i bardzo dużej liczbie modeli i wzorów zrobionych z drewna, płyt meblowych czy MDF. Czasami mają one duże powierzchnie ze szkła, co nie tylko dodaje estetyki, lecz również powoduje, że w mieszkaniu czy domu będzie znacznie jaśniej. Sporym zainteresowaniem również się cieszą drzwi przesuwne – sprawdź – , doskonale sprawdzają się one na przykład w niewielkich pomieszczeniach, w jakich na klasyczne drzwi po prostu nie byłoby miejsca. Wiesza się je na specjalnych szynach, i w praktyce będą potrzebować jedynie kilkanaście centymetrów miejsca obok ściany. W niektórych domach spotyka się także drzwi harmonijkowe, ich dużym plusem jest to, że składają się one jak parawan.