Schody w domu – najzwyklejsza strefa przemieszczania się czy ważny oraz komfortowy obszar domu

Schody w naszym lokum mogą być prawdziwą dekoracją. Mogą też zostać wykonane w taki sposób, żeby nie były widoczne. Jednak przede wszystkim, schody powinny być bezpieczne, właściwie zlokalizowane i dobrze wykorzystane.Prawie każdy producent schodów drewnianych proponuje bardzo bogatą ofertę (więcej informacji o produceńcie schodów drewnianych). Gatunki drzew, z których można wybierać jest naprawdę bardzo duży. Barwa drewna, to w tej chwili też żaden kłopot – jeśli naturalna barwa nas nie zadowala, bardzo łatwo można go zamalować. Oczywiście nie musimy decydować się na schody z drewna. Jest wiele różnych materiałów, z których można zrobić przyzwoite schody. Inne materiały szczególnie nadają się do nowoczesnych pomieszczeń, lecz również w tym stylu, schody z drewna mogą prezentować się oldschoolowo oraz bardzo awangardowo.

Każdy, szanujący się producent schodów drewnianych posiada w ofercie schody na zamówienie. Jest oczywiste, że każdy stawia dom na wyrysowanych planach i jedynie dobrze zrobione schody mogą ładnie się prezentować i będą dopasowane do zaplanowanych wnętrz. Schody na zamówienie mają taką zaletę, iż będą wytworzone dokładnie według naszego projektu, ewentualnie sprostowanego przez producenta w zakresie bezpieczeństwa (więcej informacji o schodach na zamówienie).

mieszkanie - selfie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
mieszkanie - pejzaż

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Niesamowicie oszałamiająco prezentować się będą schody z drewna egzotycznego (więcej informacji o schodach z drewna egzotycznego). Ich kolor i prezencja będzie się diametralnie różnić od schodów z rodzimych drzew. Z pewnością zachwycą niejednego gościa. Pomimo to, schody z drewna egzotycznego są dużo droższe w porównaniu do zwykłych, a także mało proekologiczne. Przyczyniają się do wycinki drzew rzadkich i to w lokalizacjach, gdzie drzew obecnie jest co raz mniej.

Nie jest koniecznością wybierać drewna egzotycznego, by schody prezentowały się pięknie. Jedyne co należy zrobić, to odpowiednio dobrać barwy oraz projekt do stylu. Dodatkowo możemy świetnie spożytkować miejsce pod, nad i w środku schodów. Koncepcji jest mnóstwo, a najfajniejsze pomysły można wynaleźć naturalnie w sieci. Biblioteczka (zobacz biblioteczki drewniane) pod każdym schodkiem, a może na ścianie, ciągnąca się wzdłuż całej długości schodów. Zrobiona na dokładny wymiar garderoba pod schodami, a może mini biuro, albo miły zakątek do odpoczynku? Ilu ludzi, tyle inspiracji.

Tak jak kuchnia jest głównym narządem naszych czterech ścian, tak schody tętnicą. Schody łączą dom w jedno i powinny być tak samo komfortowym i miłym miejscem w domu, dokładnie jak pozostałe pomieszczenia. A do tego powinny być jeszcze bezpieczne.