Skąd można czerpać inspiracje dotyczące zaaranżowania naszego pokoju?

Obecnie aranżacja wnętrza lokum nie należy do zadań bardzo trudnych. Jest tak dużo fachowej prasy, stron w internecie czy blogów na dany temat, że z pewnością każdy może znaleźć potrzebne inspiracje dotyczące własnego domu.

W jaki sposób zacząć aranżować wnętrza własnego lokum? Gdzie konkretnie znaleźć świetne inspiracje? Na początek dobrze jest sprawdzić wspomniane przeze mnie wyżej blogi, strony w Internecie czy specjalistyczne czasopisma. Możemy tam zobaczyć konkretne inspiracje, zdjęcia atrakcyjnych wizualnie wnętrz albo

Aranżacja salonu

Autor: gamene
Źródło: http://www.flickr.com

designerskich gadżetów. Możliwe, że któreś z fotek będzie inspiracją do wykorzystania kilku idei we własnym mieszkaniu. W wielu gazetach są nawet specjalne strony poświęcone temu, jak krok po kroku urządzić mieszkanie o danej powierzchni czy ilości pokoi, dajmy na to mieszkanie 3-pokojowe o powierzchni 70m2. Z tego rodzaju tekstów dowiemy się od czego rozpocząć aranżację, na co zwrócić uwagę i np. dzięki jakim dodatkom czy kolorom osiągnąć idealny efekt stylu prowansalskiego, kolonialnego itp.
Jeśli nie mamy dostępu do fachowej prasy lub pomysły, które w niej znaleźliśmy, jednak nie przypadły nam zbytnio do gustu, warto jest przejrzeć strony, blogi oraz fora internetowe. Dużo publikacji: Blog wnętrza ze smakiem. Jest ich naprawdę dużo. Zaletą jest ich częsta aktualizacja oraz żywy i szybki kontakt z redakcją, autorem artykułów albo właścicielami bloga. Z kolei na forach www możemy po prostu spytać o coś, co nas interesuje, poprosić o poradę czy pomysły. Na pewno otrzymamy wiele odpowiedzi, a nierzadko wśród takich internautów na forach są również fachowi architekci wnętrz, którzy zapewne podzielą

meble ogrodowe

się z nami swą wiedzą i doświadczeniem.

Zawsze możemy także po prostu poszukać w wyszukiwarce zdjęć interesujących aranżacji. Taka wpisana dowolna fraza typu „wizualizacja łazienki” albo „aranżacja małej kuchni” itp. na pewno pokaże nam wiele zdjęć, wśród których mogą być takie, które nas naprawdę zainspirują.
W sieci odnaleźć można także ciekawe programy, dzięki którym można zaprojektować swoje własne lokum, z naszym rozkładem pokoi i ich powierzchnią. Działanie takiego programu polega na tym, że na początku określamy dokładną długość, szerokość i wysokość pokoju, zaznaczamy, gdzie znajdują się okna (zobacz okna pcv) i drzwi, a następnie możemy do woli wklejać i przestawiać konkretne meble. Możemy wykorzystywać różne rodzaje mebli jak również dodawać konkretne barwy, by mieć jeszcze lepszą wizualizację naszego pokoju.
Jak możemy zauważyć, miejsc, skąd możemy czerpać idee i inspiracje na zaaranżowanie naszych 4 kątów jest naprawdę dużo. Wystarczy tylko trochę poszukać a z pewnością znajdziemy coś, co nas zainteresuje i da się wykorzystać w naszym lokum.