Sprawdzamy co proponują producenci nowoczesnych mebli ogrodowych

Jeżeli wybieramy meble ogrodowe, musimy wziąć pod uwagę kilka elementów. Istotne jest to jak wyglądają, z jakiego materiału zostały wyprodukowane i jakie mają pełnić rolę. Zatem jak wybrać właściwe meble ogrodowe?

Róże z kalendarza ogrodnika

Autor: Hortico
Źródło: http://przydomoweogrody.pl

Przede wszystkim meble muszą być dopasowane do stylu otoczenia. Do nowoczesnych form będą odpowiednie meble ascetyczne w formie. Następnie musimy wziąć pod uwagę rozmiar aranżowanej przez nas przestrzeni. Na szczęście obecnie dostępne na polskim rynku nowoczesne meble ogrodowe od renomowanych producentów są bardzo uniwersalne i pasują niemal do każdego ogrodu.

Nowoczesne meble ogrodowe wyróżnia właściwie zastosowanie materiałów do ich produkcji. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszą się meble produkowane z wysokiej jakości technorattanu oraz jego imitacji. Technorattan to plecione tworzywo syntetyczne, imitujące naturalny rattan, jednak jest zdecydowanie bardziej trwalsze. Jego imitacje to zaś materiały formowane na plecionkę sposobem wytrysku do formy. Takie materiały są niezwykle wytrzymałe na warunki pogodowe i nie nie wymagają impregnacji, w przeciwieństwie do mebli drewnianych i ze stali. Ponadto nie wymagają wydzielenia miejsca w domu bądź garażu na ich magazynowanie po zakończeniu sezonu letniego. Tu więcej: news newsy.

Mogą stać na zewnątrz cały rok. Innowacyjne tworzywa stosowane do produkcji mebli ogrodowych nie są podatne na deszcz i wilgotne powietrze, więc nie gniją, nie popękają na mrozie i nie blakną oraz nie odkształcają się pozostawione bez przykrycia na słońcu. Co więcej niezwykle prosto się je czyści, gdyż wystarczy zmyć kurz mokrą gąbką lub wodą pod ciśnieniem. Na dodatek meble z nowoczesnych tworzyw nie są ciężkie tak jak drewniane (zobacz tanie łóżka) czy stalowe, a więc łatwo je przesunąć by dopasowały się do potrzeb. Cechuje je również niepowtarzalny styl.

Plastikowe, zginające się pod ciężarem i szpecące zieloną przestrzeń meble już dawno odeszły w zapomnienie. Nowoczesne meble ogrodowe znamionuje minimalizm kształtów, elegancka kolorystyka i staranność w wykończeniu. Producenci oferują zarówno pojedyncze modele sof, leżaków, krzeseł czy foteli, ale również całe komplety wypoczynkowe, które świetnie sprawdzają się w czasie popołudniowej kawy czy rodzinnego obiadu, a także jeśli chodzi o imprezy w otoczeniu domu. Dobór produktów zależy jedynie od rozmiarów ogrodu, naszych potrzeb i oczywiście budżetu.

poduszki ogrodowe

Autor: Rictor Norton & David Allen
Źródło: http://www.flickr.com

Najpopularniejsze są komplety w kolorach takich jak ciemny brąz i antracyt, składające się z sofy, pary krzeseł bądź foteli i niskiego stołu. W komplecie często są już spasowane poduszki na siedziska, dodające uroku i zwiększające komfort. Wszystko to sprawia, iż nowoczesne meble ogrodowe z technorattanu oraz tańszych imitacji są bardzo chętnie wybierane nie tylko do prywatnych ogrodów, ale też na tarasy i większe balkony, i możemy je spotkać w miejscach takich restauracje, hotele i ośrodkach SPA. Dla poszukujących okazji: sprawdzone nowoczesne meble ogrodowe.