Meble, które nigdy nie przestaną być modne, czyli dlaczego powinniśmy wybrać klasykę

Uzupełniając meble do naszego domu, nie warto ślepo podążać za modą. Nowoczesne meble będą w modzie przez pewien czas, a klasyka nigdy nie wyjdzie z mody. Każdy producent mebli wypoczynkowych proponuje bogaty wybór modeli foteli i kanap wypoczynkowych. W ofercie znajdują się sprzęty zarazem ekscentryczne, jak i klasyczne. Choć te o odważnym fasonie przykują wzrok, dobrze się zastanówmy, zanim je zamówimy.

mable wypoczynkowe

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com
Nie pasują do każdego wnętrza i bardzo szybko przestają być modne. Natomiast tradycyjne umeblowanie, jak zapewni każdy producent mebli wypoczynkowych, posłuży nam wiele lat (producent mebli tapicerowanych – kliknij). Jest znacznie bardziej funkcjonalne, wygodniejsze i łatwiej je zaadaptować. Jeżeli tego rodzaju meble nam się znudzą, łatwiej będzie je również trochę odnowić. Wygodne kanapy i fotele o skromnym designie nigdy nie wyjdą z mody, podobnie jak meble dębowe. Skromne i jednocześnie solidne komódki, szafy i stoliki znakomicie będą pasować do każdego wnętrza.

Salon zyska za ich sprawą stylu, a pokój dzienny – niechlanej elegancji. Meble dębowe są precyzyjnie wyprodukowane i będą nam służyć przez dekady, pod warunkiem, że będziemy odpowiednio je pielęgnować. Nie powinno się ich narażać na kontakt z płynami albo środkami chemicznymi. Nie można kłaść na nich gorących naczyń bez wcześniejszego podłożenia ochronnych podkładek. Czyszcząc meble dębowe wykorzystujmy dedykowane do tego celu środki. Doskonałym patentem jest użycie specjalnego olejku.

Powinno się go nakładać na meble minimum raz na tydzień. Olejek obroni je przed pęknięciami i wilgocią.Kompletując meble do naszego lokum, wybierajmy solidne i stylowe meble. Kanapy i fotele powinny być wygodne, dlatego najlepiej postawić na uniwersalne, ponadczasowe fasony. W każdym pokoju świetnie sprawdzają się też meble dębowe. Dobrze będą pasować do dowolnego koloru ścian i posłużą nam przez wiele lat, jeżeli będziemy o nie dbać z odpowiednią troską. Do pielęgnacji możemy wykorzystać przeznaczone dla mebli dębowych oleje, ale lepiej nie używać zwykłych substancji chemicznych.