Stare szafy z tajemniczo skrzypiącymi frontami odchodzą do lamusa.

Nie każdy dysponuje mieszkaniem, w którym ma możliwość zaaranżować wydzieloną szafę na ubranie, ale jeśli zdarza się taka możliwość, grzechem byłoby nie skorzystać. Pożądana przez kobiety, garderoba musi być na swój sposób funkcjonalna i posiadać główny cel – radować oko, gdy torebki są usystematyzowane, a także zapewnić nieskomplikowany do nich dostęp.

garderoba

Źródło: foter.com

Babcina, nawet pojemna szafa czy stojące wieszaki są ozdobne, ale niefunkcjonalne. Z garderobą będzie identycznie, jeśli ją bezmyślnie urządzimy. Niezależnie od tego, jak luksusowa będzie garderoba, podstawowa zasada sprawdza się zawsze – organizowanie garderoby należy z rozmysłem zaprojektować.

Wyposażenie nowoczesnych szaf jest coraz bardziej wyrafinowane. W ofercie znajdziemy skrzynki, futerały, szuflady z przegródkami na krawaty, wieszaki na apaszki, głębokie szuflady na torebki, pozwalające utrzymać ład. Najmodniejsze garderoby, mają lekkie, ażurowe konstrukcje. Dzięki temu, że skonstruowane są z małych modułów, z rozwiązaniami pozwalającymi regulować wysokość półek, szuflad, wieszaków. O tym, jak istotny w garderobie jest każdy drobiazg, świadczy np. półka na obuwie. Wystarczy, że jest nachylona pod odpowiednim stopniem nachylenia, a od razu jest do niej lepszy dostęp . Obuwie ustawione na takiej półce ładnej wyglądają – przejdź na stronę.

Poprzeczki w szufladach pomogą zachować w porządku skarpetki, bieliznę i inne drobne części odzieży. Wieszaki na ubrania (warto zobaczyć firma Dortex Import-Export Bydgoszcz) są także istotne. Półki na odzież powinny być nie za głębokie, aby nie układać ubrań w dwóch rzędach. Powinny być umiejscowione na takiej wysokości, która nie potrzebuje gimnastyki. Więcej na temat: sprawdź.

gerderoba

Autor: KOMANDOR
Źródło: KOMANDOR

U góry zabudowy warto zostawić więcej miejsca. Wtedy bez trudu pomieszczą się tam na podróżne walizy. Przy przemyślanym projekcie z pewnością odczujemy komfort korzystania z garderoby. Szybko można się przekonać, że porządek poprawia jakość użytkowania, szczególnie wtedy, kiedy jesteśmy spóźnieni na ważne spotkanie.