Stawianie czy wynajem powierzchni magazynowej? Jakie wyposażenie powinno się tam znajdować?

Sporo przedsiębiorstw produkcyjnych lub też wielkopowierzchniowych sklepów zmuszonych jest do dysponowaniaa bądź wynajmowania przestronnych magazynów. W magazynach takich trzyma się zapasy produktów, jakie eksponowane są w dla klientów. Czasami rozsądniejszym działaniem jest wynajęcie powierzchni magazynowej, jednakże są i takie sytuacje, iż rozsądniej jest zbudować coś własnego. Jakie działanie okaże się dla nas najwłaściwsze?

Jeżeli prowadzimy względnie nieduży sklep czy przedsiębiorstwo i nie dysponujemy przesadnie dużymi zapasami, niewątpliwie korzystniej będzie korzystać z usług zewnętrznych firm. Oczywiście, o ile posiadają one magazyny w okolicach naszego przedsiębiorstwa albo w odpowiadającej nam lokalizacji. Trudności zazwyczaj mają podmioty funkcjonujące w niedużych miastach, gdzie rynek powierzchni magazynowej praktycznie nie istnieje. Ogromne i nowoczesne powierzchnie magazynowe dostępne są zazwyczaj na obrzeżach dużych miast. Magazyny takie są względnie drogie, a korzystają z nich duże korporacje o ponadnarodowym charakterze.

magazyn

Autor: Sonny Abesamis
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli według naszych obliczeń wynajem (Polecamy małe biuro w warszawie do wynajęcia) powierzchni magazynowej nie byłby dla nas nazbyt rozsądny, musowo pomyślmy o postawieniu własnego magazynu. Jest to bardzo zalecane, jeżeli posiadamy niezbędną działkę – zadbaj o światło w pomieszczeniach . Podejmując takiego rodzaju decyzję winniśmy dokonać analizy rynku i zorientować się, czy nie udałoby się nam części powierzchni wynająć jakiejś firmie. Ile kosztuje zbudowanie magazynu?

Niełatwo odpowiedzieć na tak postawione zapytanie, bo uzależnione jest to od szeregu czynników. Koszty jednakże nie powinny być wysokie, bowiem stalowa konstrukcja, regały oraz oświetlenie przemysłowe nie są nadmiernie drogie – poznaj dodatkowe informacje. Sporo jednak uzależnione jest od tego, jakie są nasze wymagania – być może potrzebny nam magazyn murowany, wyspecjalizowane systemy regałów i oświetlenie magazynu z najwyższej półki. Niemały wpływ na koszty ma też powierzchnia magazynu, która może mieć wpływ na rodzaj zastosowanej konstrukcji. Trzeba przed podjęciem jakichkolwiek działań przygotować szczegółowy kosztorys i poradzić się specjalistów.