Styl retro: popularny nie tylko w modzie, lecz również we wnętrzach

Kredens był przez wiele lat podstawowym meblem w polskich kuchniach. Z czasem został wyparty przez nowoczesne zestawy kuchenne. Dziś znów wraca do łask. Kredens należy do tych rodzajów mebli, które są popularne od bardzo dawna. Niegdyś były naprawdę modne, można je było spotkać niemal w każdym mieszkaniu, czy w domu. Wraz z biegiem czasu mimo wszystko, kiedy metraż naszych wnętrz zaczął się pomniejszać, kredens stawał się coraz mniej popularny, aż w końcu niemalże zniknął z naszych domów.

kredens

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Od pewnego czasu znów zaczyna powracać do łask. Jest bardzo chętnie stosowany do planowania kuchni w rustykalnym oraz prowansalskim stylu. Naprawdę często trafia też do kuchni które zostały urządzone naprawdę nowocześnie.

Przygotowaliśmy dla Ciebie interesujący wpis (https://www.stylowy-mebel.pl/komody-i-szafki-c-6_98.html) – tam wyszukasz masę intrygujących artykułów i treści. Nie ociągaj się tylko wejdź!

We wszystkich będzie się to mogło sprawdzać wręcz świetnie. Jego popularność wynikała i nadal wynika oczywiście z faktu, że jest on mocno pojemny. Zmieści się w nim niezwykle bardzo duża ilość potrzebnych w każdej kuchni przedmiotów. Moda na kredensy sprawiła, że najczęściej ustawiamy je nie w kuchniach, ale również w pokojach dziennych.

Kredens kuchenny ma określoną budowę. Każdy składa się z dwóch części: dolnej i górnej. Część górna to niezwykle często drzwiczki z szybkami ze szkła. Bez trudu obie części warto od siebie rozłączyć i potraktować jako dwa odrębne meble. W obecnych czasach bardzo często napotykamy właściwie takie zastosowanie kredensów. Dużo osób decyduje się użytkować w kuchni tylko część górną. Dodając do niej na czasie uchwyty należy ją zawiesić na ścianie.

Można w niej wyeksponować wspaniałą, starą porcelanę. Część dolna będzie mogła pełnić kilka, całkowicie od siebie różnych zadań. Sprawdzi się idealnie jako szafka do przechowywania bielizny pościelowej, i jako szafka na buty. Opcji ustawienia kredensu kuchennego jest naprawdę bardzo wiele. To, w jaki sposób go wykorzystamy zależne jest tak naprawdę od naszej kreatywności. Moda na kredensy sprawia, że producenci mebli włączyli je do swojej oferty ( toaletki). Mimo wszystko bardzo doceniane są stare, często wykupione na targach ze starymi meblami kredensy które pamiętają czasy naszych babć.