Stylowe metody na bibliotekę w salonie

Chciałbyś mieć regał w pokoju gościnnym? Z pewnością tak – kto by nie chciał. Półki pełne książek wyglądają doskonale. Są doskonałą dekoracją salonu, a do tego pozwalają na to, by łatwo sięgnąć po ulubioną lekturę, gdy tylko masz na to ochotę.

mieszkanie

Autor: Martin Pulaski
Źródło: http://www.flickr.com
Ale czy na pewno możesz sobie pozwolić na zorganizowanie takiego miejsca w pokoju gościnnym? To pytanie, które z pewnością przyjdzie Ci na myśl.

Masz niedosyt newsów na ten temat? Zajrzyj na nową stronę i tam oczekuje na Ciebie inne istotne omówienie tej kwestii.

W związku z tym wiedz, że nie powinieneś się wzbraniać. W każdym salonie da się znaleźć przestrzeń na literaturę. Jak to zrobić?

Biblioteka w salonie jest kojarzona przede wszystkim z półkami książek. To rzecz jasna najlepszy pomysł. Jeżeli tylko masz dość przestrzeni, dobrze jest zrobić regał nawet na całą ścianę. Wysokie regały z książkami świetnie wyglądają. Wszystkie tytuły są od razu widoczne, a własna biblioteka prezentuje się niezwykle elegancko. Jednak nie jest to jedyne rozwiązanie.

Biblioteka może się znaleźć także w miejscu o znacznie bardziej ograniczonej powierzchni. Jak tego dokonać? To łatwe. Wystarczy, że książek wcale nie umieścisz na półkach, tak na dobrą sprawę mogą się znaleźć nawet na posadzce. Na początku brzmi to jak wariactwo, jednak właściwe wykorzystanie tego rodzaju idei powinno dać olśniewające efekty. Taka biblioteka w pokoju dziennym rzecz jasna nie powinna być równoznaczna z bałaganem. Książki możesz położyć jedna na drugiej, a na górę możesz położyć np. telewizor lub ozdobę. To niezwykle ciekawe i kreatywne rozwiązanie, które jednocześnie nie zabiera za dużo miejsca.

Alternatywnym nowatorskim zamysłem jest schowanie książek do skrzyń. Stare, odnowione skrzynie sprawdzą się świetnie. Będą one wyglądały niczym skarb i dadzą salonowi mnóstwo interesującego czaru.