Stylowy dom, co o tym sądzisz? Czy możesz powiedzieć, iż Twój dom jest stylowy czy raczej dopiero się o to stara?

Każdy pokój w domu ma jakieś przeznaczenie. Łazienka jest oazą czystości, to tam możemy się oczyścić po ciężkim dniu. W kuchni przyrządzimy smaczne smakołyki, a w sypialni komfortowo się wyśpimy. Salon z kolei to miejsce spotkań, można zauważyć, najważniejsze miejsce w każdym mieszkaniu. Warto umeblować go tak, żeby nieustannie cieszył nas swoją aranżacją, a dla odwiedzających był miejscem, w której lubią przebywać. Nic w tym trudnego, liczą się konkretne proporcje, o których powinniśmy pamiętać.

sofa

Autor: Herry Lawford
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkimniezwykle ważny jest styl całego domu (styl angielski w salonie). Nie powinniśmy robić tak, że w każdym pomieszczeniu będzie odmiennie Zaczynając od salonu powinniśmy zachować spójną wizję, konkretną myśl przewodnią. Czasami może być kłopotliwe, jeśli na przykład mamy dzieci, to w ich pokojach będzie zgoła inaczej. To jednak zrozumiałe i nie musimy się o to martwić. Ważne, żeby dostosować styl przewodni, tam gdzie tylko się da. Pamiętajmy, że nasi goście w pierwszej kolejności będą mogli obejrzeć przedpokój, który powinien być zapowiedzią tego co ich czeka, a później salon, najważniejsze pomieszczenie w całym mieszkaniu.

To tam wyrobią sobie zdanie o naszym mieszkaniu. Oczywiście, to bardzo ważne, żeby nie sugerować się tylko opinii ludzi, bo wtedy można oszaleć, gdyż nigdy nie jest tak, że każdemu coś się spodoba.

Chciałbyś poznać coś podobnie ciekawego? Super, ta strona www drukarnia etykiet z pewnością okaże się dla Ciebie wartościowa, ponieważ przeczytasz tam wiele tego typu informacji.

Musimy przede wszystkim myśleć o sobie i jeśli wybrane meble do salonu czy sofa jednoosobowa przypadły nam do gustu, to powinniśmy je kupić (praktyczne porady na Jeśli my będziemy czuć się swobodnie w sowim mieszkaniu, to tak samo poczują się goście. To kluczowa zasada, o której nie można zapomnieć. Na nic podlizywanie się innym, ich gustom, podobnie, jak nie ma co liczyć na przesadne naśladowanie modnych trendów, gdyż to raczej nie jest skuteczne.

sofa

Autor: Eric E Castro
Źródło: http://www.flickr.com

W mieszkaniu zaaranżowanym przez nas, gdzie można odczuć nasz styl i nasze nastawienie do życia, każdy gość będzie czuł się swobodniej, bardziej komfortowo. To jest chyba najistotniejsze, gdy zapraszamy do siebie gości. Pamiętając o tym starajmy się urządzić swoje mieszkanie, ale co najważniejsze zachowajmy umiar, czyli nie przesadzajmy, aby się komuś spodobać. Niech będzie interesująco, ale zgodnie z naszymi upodobaniami.