Świeczki zapachowe kuszą aromatem i obszernym przeznaczeniem

Prześliczne kształty oraz różne rozmiary, niemniej ukrywające w swoim wnętrzu zapachową moc, które poruszają nasz zmysł węchu, uspokajają czy też rozluźniają. Pobudzają, wabią i zadziwiają obszerną funkcjonalnością.

link do strony

Autor: BenGrantham
Źródło: http://www.flickr.com
Sprawdzają się również jako świeczki zapachowe i świeczki dekoracyjne, są idealne do świeczników oraz podgrzewaczy. Kuszą ekologicznym zestawem oraz ładnym aromatem. Niewielkie świeczki zastosować można także do podgrzewania wosków i olejków zapachowych, co dodatkowo podniesie moc mieszanki zapachowej oraz jako dekoracje ze świeczek, aranżując przytulny oraz ciepły nastrój. Wykorzystywane w łazience podczas codziennej pielęgnacji, łagodzą i relaksują nasze ciało, a w sypialni tworzą ciepły, uspokajający nastrój do snu.

Świeczki zapachowe mają wielorakie funkcje. Mogą być wykorzystywane jako ozdoby w domach prywatnych, jak i także są potrzebnym elementem każdej restauracji, pubu, kawiarni czy każdych poczekalni jako dekoracja i światło ładnej kompozycji pachnącej, jaka rozluźnia, koi czy też aranżuje miły klimat. Większość świeczek jest uczyniona z parafiny. Częste palenie takich świeczek przez długi okres, zwłaszcza w zamkniętym pokoju, może być dla nas szkodliwe.

Do takiej świecy najczęściej dodaje się sztuczne barwniki i substancje aromatyczne. Świece mogą pięknie rozsiewać zapach, niemniej jednak po jakimś czasie może boleć głowa za sprawą toluenu. Odpowiedniej już wybrać te bez zapachu. Paląc świece parafinowe niezbędnie trzeba uchylić okno, gdyż działają one drażniąco na układ oddechowy.

Nie czekaj, tylko jeśli chcesz zgłębić omawiany temat, obejrzyj więcej tutaj a z pewnością uzyskasz świeże informacje na ten wątek.

Ludzie z astmą czy alergią nie powinny palić ich wcale.

świeca zapachowa

Autor: Dylan T. Moore
Źródło: http://www.flickr.com
Naturalnie palenie ich od czasu do czasu nam nie zaszkodzi, niemniej regularne palenie w zamkniętych pomieszczeniach może działać szkodliwie dla naszego zdrowia. Naturalnym odpowiednikiem jest świeca z wosku sojowego. Pali się dwa razy dłużej od świeczki parafinowej. Można ją zrobić samemu, bądź kupić. Najbardziej eleganckie świeczki zapachowe są wykonane z wosku pszczelego, palą się 3 razy dłużej niż parafinowe oraz dwa razy dłużej aniżeli sojowe.