Święta Wielkiej Nocy jako wyjątkowy czas w roku. Jak sprawić aby świąteczny klimat zagościł w naszych domach?

Czas Wielkanocy to taki czas kiedy chcemy wnieść jak najwięcej świątecznego klimatu do naszego mieszkania. Chcielibyśmy żeby był to czas wyjątkowy i różnił się całkiem od zwykłych dni, jakich mamy pod dostatkiem na co dzień. Staramy się by spędzić te chwile w jak największym gronie rodziny. Jak w związku z tym zrobić świąteczny klimat w naszym domu?

koszyczek wielkanocny

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Wielkanoc to święto, które przypada na początek wiosny. Z tego powodu oprócz typowo świątecznych ozdób jak jaja, kurczaki czy palmy, używa się również sporo kwiatów, wiosennych barw oraz wszystkiego co z wiosną się kojarzy. Sporo osób robi różnego rodzaju ozdoby osobiście. Choćby w internecie znajdziemy sporo gotowych przykładów na ozdoby świąteczne diy. Jest ich naprawdę dużo- przenieś się tutaj. Od łatwych stroików wykonanych z gałązek zerwanych w parku, ułożonych w wazonie, jakie wypuszczają piękne, młodziutkie, zielone pąki. Takie gałązki można jeszcze ozdobić pisankami przygotowanymi własnoręcznie z wydmuszek albo też kolorowymi kokardkami. Istnieją też ozdoby dla trochę bardziej wprawnych ludzi, gdzie zdolności manualne są już konieczne. Pomysłów jest bardzo wiele. Można przykładowo wyrzeźbić osobiście baranka albo kurczaka z drewna lub z innego materiału i pomalować na ciekawe kolory. Pięknie prezentują się stroiki różnego typu z wykorzystaniem bazi oraz świeżych kwiatów.Przyozdobienie mieszkania to jedna kwestia, a zrobienia dobrego świątecznego jedzenia to następna sprawa. Wielkanocne potrawy mają szczególne miejsce na świątecznych stołach.

wielkanocny stół, potrawy wielkanocne

Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl
Po długim czasie postu przygotowuje się duże ilości mięs, pasztetów, jaj z różnymi nadzieniami jak też wiele innych rodzajów treściwych rzeczy, właśnie po to żeby ten czas postu szybko sobie zrekompensować. Nie brak też pysznych słodkości. Jest duża ilość przepisów na rozmaite mazurki albo też babki wielkanocne, jakie są charakterystycznymi wypiekami na święta- znacznie więcej odnajdziesz na tej stronie. W ogóle jedzenie na Wielkanoc to ogromnie ważna część tradycyjnych obchodów, z jaką bardzo mocno związani są ludzie w naszym kraju. Wspólne przygotowywanie potraw na święta to jakby rytuał, jaki zbliża do siebie. Jest możliwość w tym czasie spokojnie porozmawiać i nadrobić chociaż trochę czas spędzony osobno. Właśnie także z tego względu świąteczne potrawy mają taką specjalną moc. To przecież przy świątecznym stole zacieśniają się więzy rodzinne.