Sypialnia to niezwykle istotne pomieszczenie w domu. W jaki sposób ją urządzić, by spełniała swoje przeznaczenie

Rzeczywiście, nawet sobie nie zdajemy z takiego czegoś sprawy, lecz aż jedną trzecią życia spędzamy w sypialni. Więc to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Z pewnością należy zatroszczyć się o jego najlepszą aranżację i odpowiedni dobór wysokiej jakości umeblowania. Dekoratorzy wnętrz zgodnie twierdzą, że jest kilka bardzo ważnych zasad, jakie musimy wziąć pod uwagę, gdy aranżujemy sypialnię.

drewniane biurko

Autor: Thomas Quine
Źródło: http://www.flickr.com
Warto je poznać, jak projektujemy tego rodzaju wnętrze. Sypialnia urządzona funkcjonalnie i estetycznie na pewno odwdzięczy się tym, czym może najlepiej – komfortowym snem. filozofii Feng Shui sypialnia to najważniejsze miejsce w domu, bo właśnie tam możemy nabrać sił do życia. Wystrój sypialni tak więc ma decydujący wpływ na relaks, życie prywatne oraz zawodowe. Powinna w niej panować atmosfera spokoju. Na sypialnie wybierajmy wiec pokój zaciszny, najlepiej także jak jest odizolowany od reszty mieszkania. Trochę spokoju oraz poczucie dość znacznego komfortu można też osiągnąć dzięki dość dużej jakości mebli, spory wpływ ma też ich właściwe rozmieszczenie.

Wiadomo, łóżko jest najistotniejszym elementem wyposażenie każdej sypialni. Nim się jednakowoż zdecydujemy na jego zakup należy pomyśleć o paru kwestiach. Materac, ale i stelaż (zobacz stelaze do lozek) powinny być wykonane z najlepszych surowców. Łóżka z płyty wiórowej to najmniej trwała konstrukcja. Zwróćmy uwagę na szczegóły wykończenia łóżka, bo jak są trwałe mocowania i drewniana konstrukcja, to takie łóżko z pewnością nie będzie skrzypiało. Na odpowiedni wygląd sypialni wpływają też przedmioty, jakie są blisko łóżka. W zgodzie z filozofią Feng Shui dobra energia występuje, kiedy blisko jest wolna przestrzeń.

Nikt nie preferuje przecież, jak zaraz po obudzeniu witają nas porozrzucane ubrania. Stąd więc bardzo ważne są odpowiednie meble, jakie zmieszczą wszystkie ubrania oraz pozostałe przedmioty. To sprawi, że uda nam się zachować najlepszy porządek. Dobrym pomysłem jest po prostu pojemna szafa. Jednak, w sypialni mogą być także inne meble, jak biurko sosnowe, gdzie możemy trochę pracować, pozwalające na pracę przez samym położeniem się. Takie biurko nie może być zbytnio duże, choć to oczywiście zależy od powierzchni sypialni.