Szkło w naszych kuchniach czyli jak połączyć funkcjonalność z ładnym wyglądem? Parę porządnych patentów

Jeśli sądzisz, że płytki ceramiczne w Twojej kuchni są mało efektowne – sugerujemy abyś zastąpił je szkłem. Szkło w kuchni to ostatni, obowiązujący trend. Koncepcja ta, w szczególności sprawdzi się w niewielkiej kuchni, gdyż optycznie nada większej przestrzeni naszemu wnętrzu.
Jest to doskonałe rozwiązanie do kuchni z salonem, gdyż kuchnie te wymagają większej dyscypliny w urządzaniu i dobieraniu wyposażenia. Szkło jest bardziej neutralne od kafelków, stad pasuje do otwartej kuchni, nie kolidując przy tym z resztą domu.

kuchnia

Autor: Cory Doctorow
Źródło: http://www.flickr.com

Szkło w kuchni oprócz swych walorów estetycznych ma także wartości praktyczne, co w owym wnętrzu ma duże znaczenie. Oczywistym jest iż, w kuchni stale coś chlapie i bardzo łatwo o zabrudzenia. Wtedy właśnie sprawdza się połączenie praktyczności z elegancją. Dzięki hartowaniu, szkło (drzwi szklane przesuwne wrocław) jest na tyle mocne, że możemy zamontować je przy płytach grzewczych i kuchenkach gazowych. Na życzenie można przygotować otwory pod gniazdka elektryczne. Więcej pod adresem.

Montaż

Zamocowanie nad blatem szkła w zależności od od naszych upodobań da nam różny efekt. Szkło czyste może ukazać fakturę ściany – mogą to być na przykład surowe cegły lub kolorowe ściany, zaś szkło matowe będzie neutralnym wykończeniem. Polakierowane lub barwne da gładką płaszczyznę koloru, a szkło z nadrukiem sitodrukowym będzie pełnić funkcję swoistego obrazu. Należałoby jednak zawsze pamiętać o uszczelnieniu przestrzeni między szklaną taflą a ścianą, po to by uniknąć niełatwych do pozbycia się zanieczyszczeń. Materiałem uszczelniającym może być silikon ewentualnie miękkie gumki (uszczelki), które dopasowują się na krawędziach do nierówności materiałów i wypełnią powstałe szczeliny. Wśród nowości pojawia się szkło z zamontowanymi diodami i antybakteryjne.

O zaletach kabin prysznicowych wszyscy wiemy, ale doceniamy je szczególnie rano, gdy szybki prysznic pobudza nas i dostarcza nam zastrzyku energii na cały dzień. Kabina prysznicowa jest doskonałym dodatkiem wnętrza łazienki i niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem, zabierającym niewielką przestrzeń.

Sporo modeli posiada dodatkowe rozwiązania, o których kupujący często nie mają pojęcia. A warto się nad nimi zastanowić, ponieważ mają one znaczny wpływ na wygodę w użytkowaniu, np. na bezproblemowość w czyszczeniu kabiny. Wybór kabin jest tak szeroki, że zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wyrafinowanych użytkowników, więcej na .